Zlato si připisuje zpětné zisky, i když dolar a výnosy dluhopisů rostou

Foto: Unsplash

Zlato si připisuje zpětné zisky, i když dolar a výnosy dluhopisů rostou

Ceny zlata ve středu zaznamenaly opětovný růst, a to navzdory mírným ziskům jiných útočišť, včetně silného dolaru a výnosu desetiletého státního dluhopisu, který se dostal zpět nad 3% hranici.

Silný dolar DXY, a vyšší výnosy státních dluhopisů TMUBMUSD10Y, - zejména výnosy desetiletých státních dluhopisů, které se držely nad 3 % - byly obviňovány z toho, že ukradly část lesku drahým kovům a drží zlato pod pokličkou.

"Existuje mnoho různých faktorů, které drží ceny zlata dole, ale stabilní," řekl William Cai, spoluzakladatel společnosti Wilshire Phoenix, která dohlíží na ETF wShares Enhanced Gold. WGLD, . Podle něj to, co se bude dít dál s inflací, pravděpodobně ovlivňuje trajektorii dolaru a akcií, ale také má vliv na zlato.

"Není ve své vlastní bublině," řekl Cai v telefonickém rozhovoru. Vidí však pozitivní signály, protože ceny zlata "se odrazily od úrovně 1 800 USD a v současné době konsolidují, v tomto cenovém rozpětí hledají směr".

Zlato soupeří s dolarem a státními dluhopisy jako aktivum "bezpečného přístavu" a vyšší výnosy státních dluhopisů mají tendenci činit z dluhopisů atraktivnější volbu.

"Obchodníci se žlutým kovem v polovině týdne vidí býčí prvky vyšších cen ropy a stále kolísajícího amerického akciového trhu, ale také medvědí aspekty rostoucích výnosů dluhopisů a nedávného odrazu indexu amerického dolaru," řekl Jim Wyckoff, senior analytik společnosti Kitco.

Co se týče amerického dolaru. USDJPY, , vyšplhal na nové několikaleté maximum vůči japonskému jenu, přičemž jeden dolar od středy kupoval více než 134 jenů.

Zlato v úterý uzavřelo mírně výše.

Zdroje: marketwatch.com , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář