Váháte s nákupem amerických akcií? Stratégové Citi říkají, že by se investoři měli zaměřit na globální trhy

Foto: Unsplash

Váháte s nákupem amerických akcií? Stratégové Citi říkají, že by se investoři měli zaměřit na globální trhy

Další skupina tržních stratégů z Wall Street svým klientům vzkázala, že je čas znovu nakupovat akcie - zejména ty, které se neobchodují v USA.

Ačkoli globální akciové fondy zaznamenaly v uplynulém týdnu první čistý příliv od dubna, skupina analytiků Citigroup doporučila klientům, kteří se obávají o trvalost oživení, že by bylo lepší nakupovat akcie v Evropě nebo na rozvíjejících se trzích, které mají atraktivnější ocenění než USA.

Index S&P 500 SPX, a Stoxx Europe 600 SXXP, od začátku roku ustoupily zhruba o 16 %, zatímco index rozvíjejících se trhů MSCI EEM, v dolarovém vyjádření ustoupil o 17 % a za posledních 12 měsíců se propadl o téměř 25 %.

"Pro investory, kteří se obávají, že je příliš brzy na to, aby se vrhli na americký trh, je možná nákup poklesů v Evropě a na trzích EM bezpečnější volbou," napsal tým stratégů pod vedením Roberta Bucklanda ze Citi ve své poznámce.

Když analytici vyhodnocují, zda bude mít nejnovější oživení akcií trvalou sílu, nebo zda v příštích dnech a týdnech vyšumí, tým Citi poukázal na svůj kontrolní seznam "červených vlajek", který hodnotí akcie na základě řady charakteristik, včetně ocenění, úvěrových rozpětí, ziskovosti, počtu nedávných primárních veřejných nabídek a celkové býčí nálady analytiků.

Čím méně "červených vlajek", tím vyšší je pravděpodobnost, že se akcie budou obchodovat za 12 měsíců výše - alespoň takový byl obecný trend v minulosti, uvedl tým Citi.

Akcie Spojených států vyvolaly v loňském roce, kdy trhy dosáhly vrcholu, na kontrolním seznamu Citi více červených vlajek než evropské a rozvíjející se trhy, což je jeden z důvodů, proč byl tým více býčí vůči rozvíjejícím se trhům.

Co se týče výhledu globální recese, jiný tým analytiků Citi se rozhodl snížit alokaci amerických akcií zpět na neutrální, zatímco v čínských akciích a ve Velké Británii zůstal investován ve srovnání s Evropou. Rovněž podvážili americké a evropské úvěry, které se podle jejich názoru často špatně obchodují, když se schyluje k recesi, přestože recese není pro ekonomy Citi základním scénářem.

Snížili proto svou alokaci amerických akcií zpět na neutrální, zatímco ponechali podhodnocené ratingy napříč americkým a evropským úvěrovým portfoliem.

V tomto ohledu však existuje jedna významná výjimka: tým posunul své doporučení pro americké státní dluhopisy zpět na neutrální z podváženého, což je rozhodnutí, které přichází v době, kdy se výnosy státních dluhopisů v posledních dnech vzdálily od svých maxim.

Nakonec tým pečlivě rozlišoval mezi žádoucími a nežádoucími sektory a rozhodl se pro dlouhé pozice v akciích zdravotnických a spotřebních společností, zatímco klientům doporučil snížit alokace do technologických a finančních akcií.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/citi-strategists-advise-clients-to-buy-the-dip-in-global-stocks-11653669731?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář