UBS překonala konkurenty na Wall Street nejlepším ziskem za posledních 15 let

Foto: Unsplash

UBS překonala konkurenty na Wall Street nejlepším ziskem za posledních 15 let

Curyšská banka UBS ( UBS ) vykázala v úterý nejlepší čistý zisk za první čtvrtletí za posledních 15 let, když díky silnému obchodování vyskočila o 17 % , čímž překonala očekávání poklesu v souvislosti s nejistotou ohledně války na Ukrajině.

Čistý zisk za březnové čtvrtletí ve výši 2,14 miliardy dolarů překonal průměrná očekávání ve výši 1,79 miliardy dolarů v průzkumu mezi 21 analytiky, který švýcarská banka sestavila.

Jedna ze dvou prvních velkých evropských bank, která zveřejnila výsledky společně, poskytla UBS ostrý kontrast k poklesu zisku, který tento měsíc ohlásily americké banky

Výsledky ukazují, že největší světový správce majetku a největší švýcarská banka je na dobré cestě ke splnění rozšířených ziskových cílů, které v únoru nastínil generální ředitel Ralph Hamers.

Ukazují také na zvětšující se propast mezi UBS a menším městským rivalem, který se potýká s problémy pod tíhou řady skandálů. Credit Suisse minulý týden oznámila očekávanou ztrátu za první čtvrtletí poté, co zvýšila právní rezervy a pocítila dopady ruské invaze na Ukrajinu.

Banky na Wall Street se dostaly pod tlak v souvislosti s celosvětovým propadem v uzavírání obchodů , ale volatilita podpořená obavami ze zvyšování úrokových sazeb a ekonomickými dopady války na Ukrajině pomohla obchodním oddělením překonat očekávání.

Investiční bankovnictví banky UBS zaznamenalo nárůst zisku před zdaněním o 126 %, protože nárůst příjmů z obchodování na globálních trzích pomohl vyrovnat pokles příjmů z kapitálových trhů a poradenství, který byl zasažen zpomalením uzavírání obchodů a aktivit v oblasti IPO.

V předchozím období byly výsledky investičního bankovnictví ztíženy ztrátou 774 milionů dolarů v důsledku krachu klienta Archegos se sídlem v USA. Bez zahrnutí této skutečnosti by příjmy z globálních trhů vzrostly o 4 %, uvedla UBS.

"UBS dosáhla dobrých výsledků, které překonaly očekávání přibližně o 20 %, zejména díky silným příjmům z IB," uvedli analytici Jefferies ve svém komentáři. "Ziskovost je nad plánovanými hodnotami a pokračuje dynamika organického růstu, který je tažen Amerikou (více než kompenzuje zpomalení v oblasti APAC)."

Zpomalení v Asii

Velké americké banky zaznamenaly dvouciferný pokles zisku, protože ruská invaze na Ukrajinu spolu s prudce rostoucí inflací a ekonomickou nejistotou se podepsaly na příjmech z investičního bankovnictví a protože začaly hromadit hotovost, aby zmírnily případné ztráty z úvěrů.

U banky Goldman Sachs překonal pokles zisku o 43 % očekávání Wall Street, protože dobré výsledky v oblasti správy majetku a obchodování částečně kompenzovaly propad v oblasti upisování akcií.

UBS mezitím zaznamenala nárůst provozních výnosů v oblasti správy majetku v Americe, Švýcarsku a Evropě, který byl do značné míry vymazán zpomalením úrovně aktivity mezi jejími bohatými a velmi bohatými klienty v Asii.

Divizi se podařilo částečně kompenzovat pokles příjmů z transakcí zvýšením čistých úrokových výnosů, k čemuž přispěly rostoucí úrokové sazby v USA a vyšší objemy vkladů a úvěrů, jakož i vyšší pravidelné poplatky díky novému přílivu klientských poplatků ve výši 19,4 miliardy USD.

UBS ve svém výhledu zněla opatrně optimisticky.

"Očekáváme, že růst ekonomické aktivity bude pokračovat, i když zvýšená nejistota může nadále ovlivňovat úroveň aktivity klientů a ceny aktiv," uvedla banka a dodala, že rostoucí úrokové sazby, zejména sazby v amerických dolarech, pomohou čistým úrokovým výnosům.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/26/investing/ubs-earnings-wall-street/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář