Připravte se na další výprodej, pokud se americké akcie dostanou do této technické

Foto: Unsplash

Připravte se na další výprodej, pokud se americké akcie dostanou do této technické "nebezpečné zóny"

"Top Gun: Maverick" bere americká kina útokem, a tak je jen dobře, že stratégové z Wall Street do svých klientských průzkumů, které často poskytují médiím, zapracují odkazy na tuto klasickou sérii z 80. let.

A nyní, když americké akcie přerušily historickou šňůru týdenních ztrát, se tržní analytici zaměřují na technické ukazatele, aby určili, kde by mohla ležet "nebezpečná zóna" pro akcie.

Podle Jonathana Krinskyho, tržního technika společnosti BTIG, nová "nebezpečná zóna" pro americké akcie zhruba odpovídá 50dennímu klouzavému průměru pro index S&P 500. SPX, , který se v současné době nachází těsně kolem hodnoty 4275, i když Krinsky se domnívá, že akcie narazí na odpor o něco dříve, a to na úrovni kolem 4250, což je horní hranice "letního sekání", kterou předpokládá.

Dosažení 50denního klouzavého průměru by bylo samo o sobě docela úspěchem, protože by představovalo zhruba 12% rally z medvědích minim těsně nad 3800, od kterých se S&P 500 odrazil na začátku tohoto měsíce, zatímco Dow dosáhl dna těsně severně od 30 600 DJIA, ..

Zajímavé je, že Krinsky poukázal na přetlak pozic v sektorech s nejlepší výkonností pro akcie (tj. energetika) a prohlásil, že "strategie nákupu vítězů a prodeje poražených se dostává z nejextrémnější úrovně za posledních 13 let". Z tohoto důvodu Krinsky očekává, že rychlý záchvěv proticyklické reverze - kdy technologické akcie povedou trhy vzhůru, což je dynamika, která již byla pozorována během minulého týdne - bude krátkodobým katalyzátorem oživení akcií.

Poukázal na obchodní akci v létě 2008, kdy index S&P 500 zaznamenal dvouciferný růst (v procentních bodech), než se nakonec později v průběhu roku propadl. Tato rally se rovněž vyznačovala proticyklickými pohyby, protože fondy s dlouhým krátkým impulsem utrpěly velké ztráty.

V takovém "reverzním" scénáři se Krinsky domnívá, že Nasdaq 100 - v Krinskyho poznámce reprezentovaný ETF Invesco QQQ. QQQ, -

Po období letních výkyvů se Krinsky domnívá, že se americké akcie nakonec posunou níže a s blížícím se podzimem se dostanou do nových hlubin. Tím se dostáváme k indexu volatility CBOE - jinak známému jako "VIX". VIX, ..

Podle Krinského se klienti mnohokrát ptali, proč se VIX nedokázal udržet nad 35 body navzdory téměř 20% výprodeji indexu S&P 500 od vrcholu ke dnu.

Krinsky tvrdí, že pohyb VIXu na 40 nebo výše by stále mohl přijít - ale možná až později v létě nebo na podzim.

"V letech 2000 a 2008 bylo zapotřebí téměř rok slabého trhu a pak nějakého "událostního šoku", jako bylo 11. září nebo Lehman, aby došlo k nárůstu nad 40," řekl Krinsky.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/brace-for-another-selloff-if-u-s-stocks-reach-this-technical-danger-zone-11654001519?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

1 Komentářů

seolinkspec

seolinkspec

před 3 týdny

We will help you promote your site, backlinks for the site are here inexpensive <a href=http://links-for.site>www.links-for.site</a>

Reply

Napište komentář