Pět způsobů, jak porazit nadýmání!

Foto: Unsplash

Pět způsobů, jak porazit nadýmání!

1.Vyzkoušejte různá jídla

Jídla, která jíte hrají obrovskou roli v tom, zda se budete cítit nadmutě či ne. Potraviny jako jogurt, mandle, bílá rýže či grilované kuře slouží jako zdravější možnosti, které podporují práci střev. Potraviny jako banány, zázvor, citron či káva fungují jako samostatné jednotky, které čistí tělo od nežádoucích toxinů a plynů.

2.Procvičte břišní svalstvo

Práce se břišními svaly může mít vliv na uvolnění nežádoucích plynů v této oblasti. Cvičení jako jóga, chůze či jednoduché protahování dostane vaše svaly do chodu a lépe se uvolní. Dokonce i masáž žaludku může výrazně minimalizovat vaše nafouknutí.

3.Zbavte se několika malých návyků

Každý má samozřejmě nějaké návyky, bez kterých se nemůže obejít. Přemýšleli jste ale, jaké mohou mít dopady na vaše tělo? Jde o takové „drobnosti“ jako je příliš rychlé stravování, mluvení při jídle, žvýkání žvýkaček či pití sycených nápojů. To vše způsobuje, že spolknete daleko více vzduchu, než si uvědomujete.

4.Vyzkoušejte mátu

Mátový olej, přírodní látka, která dokáže do jisté míry ulevit svalům poblíž střev. Tento olej se dá přidat do čaje. Pokud zrovna čaje nevyhledáváte můžete použít samotnou bylinku máty peprné.

5.Relaxujte

Stres někdy nutí tělo reagovat jinak, než bychom si sami představovali. Koupele v teplé vodě mohou pomoci uvolnit břišní svaly a tím snížit i nadýmání. Důležité je také dbát o sebe, snížit velké míry stresu a nastavit životní tempo tak, aby bylo optimální.

Zdroje: Womenworking.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář