Největší světová potravinářská společnost zvýšila ceny o 5 %

Foto: Unsplash

Největší světová potravinářská společnost zvýšila ceny o 5 %

Nestlé (NSRGY), největší světová potravinářská a nápojová společnost, zvýšila v prvních třech měsících letošního roku ceny o více než 5 %, protože přenesla rostoucí náklady na zákazníky.

Spotřebitelé v Severní Americe to pocítili nejhůře, protože ceny vzrostly o 8,5 %, uvedla společnost ve své čtvrteční zprávě o výsledcích za první čtvrtletí. Druhý největší nárůst zaznamenala Latinská Amerika, kde ceny výrobků Nestlé vzrostly o 7,7 %.

Výkonný ředitel společnosti Mark Schneider naznačil, že další zdražování je na obzoru.

"Zodpovědně jsme [zvýšili] ceny a zaznamenali jsme trvalou poptávku spotřebitelů," uvedl ve svém prohlášení. "Inflace nákladů nadále prudce roste, což si v průběhu roku vyžádá další cenová a zmírňující opatření."

v 73 letech. Globální inflace prudce roste. Inflace spotřebitelských cen ve Spojených státech dosáhla v březnu 8,5 %, což je 40leté maximum . V Evropě je na úrovni 7,5 % , což je nejvyšší hodnota od doby, kdy Evropská unie začala zhruba před 25 lety shromažďovat údaje. Ceny zboží opouštějícího německé továrny, které se promítají do maloobchodních cen, vzrostly v březnu oproti stejnému měsíci loňského roku o 30 %. To je největší nárůst za posledních 73 let.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/21/investing/nestle-price-rises-earnings/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář