Názor: Začínám pozici v biotechnologiích, abych zachytil další trend na akciovém trhu

Foto: Unsplash

Názor: Začínám pozici v biotechnologiích, abych zachytil další trend na akciovém trhu

Vzestupy a pády, bubliny a krachy, které jsme na akciovém trhu zažili, byly historické.

Došlo k divoké akci, když jsme mířili do Covidu v bublinovém býčím trhu a poté k obřímu vrcholu Blow-Off a nyní k velkému spekulativnímu akciovému krachu.

Tady je přehled toho, kde se nacházíme. Včera večer jsem na Twitteru narazil na toto:

"JPEG, který jsem koupil, už nemá hodnotu ani 1 Eth [ether]. 1 Eth už nemá hodnotu 4k. A 4000 dolarů už nemá hodnotu 4000 dolarů."

Lidé přišli o peníze spekulací na digitální obrazy, kryptoměny, spekulativní akcie, indexové fondy, dluhopisy a dokonce i pouhým držením hotovosti, protože její hodnotu vysává inflace.

Bylo mnoho způsobů, jak přijít o spoustu peněz - biliony - a ještě jsme ani nezažili pád některé z hlavních kryptoměn na nulu.

Nevím, jestli budou mít obrázky NFT JPEG někdy velkou dlouhodobou hodnotu.

Myslím si, že ze současné várky více než 20 000 kryptoměn bude mít velkou hodnotu nanejvýš několik desítek

Myslím si, že jedna z deseti spekulativních akcií se ukáže jako skvělá investice.

Myslím si, že indexové fondy budou v pořádku, ale budou mít problém vyrovnat se výnosům, na které si lidé zvykli u indexových fondů během posledních 25 let převážně bublinového dění na akciových trzích.

Myslím si, že státní dluhopisy s výnosem 3 % jsou v pořádku, ale potenciál růstu nestojí za riziko, že sazby vyběhnou výše z těchto historicky nízkých úrovní, od kterých se letos odrazily.

Myslím si, že hotovost je lepší místo, kam se schovat, než jí většina lidí přisuzuje, protože alespoň nezvyšuje vaši potenciální bolest kapitálovými ztrátami. Přesto inflace na úrovních, které v těchto dnech vidíme, znamená, že ani držení hotovosti není příliš velkou útěchou.

Na druhou stranu existuje pět nebo deset hlavních revolučních technologických trendů, které v příštích deseti až dvaceti letech vytvoří trhy v hodnotě několika bilionů dolarů, a já věřím, že nalezení lídrů v těchto odvětvích je to, co v příštích několika desetiletích vytvoří bohatství, stejně jako se to stalo v posledních několika desetiletích předtím, než jsem se narodil, když komunikační revoluce učinila z rádia, televize a telefonů běžnou věc v každém domě.

Tyto revoluce, spolu s našimi současnými revolucemi v oblasti umělé inteligence, biotechnologií a vesmíru, by neexistovaly, kdyby se předchozí technické revoluce v hodnotě bilionů dolarů, které jim předcházely v posledních několika stoletích předtím, jako Revoluce v elektřině a Energetická revoluce, nestaly hlavním proudem.

Všichni si uvědomujeme, jaký dopad měla Bronzová revoluce, nebo ne?"

Takže tady je to, co se chystám udělat uprostřed této akce, a moje analýza kolem ní:

Prodávám polovinu svého Roku. ROKU, dnes na velkém popu. Krátkodobě jsme zde dosáhli pěkného zisku, protože se proslýchá, že společnost je v potenciální akvizici pro Netflix. NFLX, .. Ocenění ROKU se mi zde líbí, ale pokud jsou ochotni tuto společnost prodat kdekoli, kde to není alespoň dvojnásobek nebo trojnásobek z těchto úrovní, nevidím dostatečný dlouhodobý růst. Nechám tyto zvěsti trochu usadit a pak se vrátím k druhé polovině.

Nakupuji další Intel. INTC, . Jeden z velkých analytiků investiční banky řekl, že si myslí, že Intel bude muset předem oznámit špatné čtvrtletí poté, co slyšel finančního ředitele Intelu lamentovat nad tím, jak se společnost musí držet při zemi, aby se dostala přes probíhající problémy s dodavatelským řetězcem a další problémy, které v této podivné postkovidové ekonomice řeší každá společnost. Podle mého názoru má Intel spoustu špatných zpráv a varování pravděpodobně již v ceně této akcie, protože se obchoduje poblíž svého 52týdenního minima kolem 40 USD se 4% dividendovým výnosem. Co když Intel skutečně přebírá podíl na trhu, jak se zdá, na nejvyšších počítačových platformách, pro které se Nvidia sama rozhodla použít nejnovější čipy Intelu? Koupil jsem také několik kupních opcí na akcie Intelu asi 10 % mimo peníze a s datem do července nebo srpna.

Myslím si, že biotechnologie vypadají, že by poprvé po deseti nebo dvou letech mohly začít být oblíbeným odvětvím. Biotechnologická revoluce vyléčí mnoho forem rakoviny, prodlouží život a umožní lidem, jako je moje dcera Amaris, která se narodila s trisomií 13, žít plnohodnotnější a běžnější život. Začínám budovat pozici v iShares Biotechnology ETF. IBB, V poslední době se dále zabývám hledáním konkrétních jmen v tomto odvětví, která bych mohl vlastnit příštích 10 nebo 20 let nebo navždy. Pokud máte jedno nebo dvě oblíbená biotechnologická jména, pošlete mi je, prosím, a já se do nich pustím.

Zdroje: marketwatch.com , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář