Názor: 8 způsobů, jak ochránit své peníze, pokud si myslíte, že akcie míří ještě níže

Foto: Unsplash

Názor: 8 způsobů, jak ochránit své peníze, pokud si myslíte, že akcie míří ještě níže

Vím, co si myslíte:

Ve středu, kdy Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o půl procentního bodu, což je největší zvýšení za posledních 20 let, se akciový trh propadl, Dow Jones Industrial Average se propadl o 1,5 procentního bodu a jeho index se zvýšil o 2,5 procentního bodu. DJIA, ztratil více než 3 %, stejně jako index S&P 500. SPX, .. Mezitím technologický Nasdaq Composite COMP, ztratil neuvěřitelných 5 % (bude aktualizováno)

Spousta dalších článků se bude zabývat tím, jak a proč došlo k nedávné volatilitě. Tento se zabývá možnými kroky, které lze podniknout prostřednictvím taktických alternativ a defenzivních strategií, které mohou být na současném trhu atraktivní.

Nezabývejte se tím, že se budete učit sofistikované techniky obchodování s opcemi nebo futures. Všechny tyto tipy jsou ETF, které jsou likvidní a snadno obchodovatelné na většině standardních brokerských účtů. Jen nezapomeňte, že stejně jako ve všech ostatních věcech byste si měli udělat vlastní průzkum a dělat kroky na základě svých osobních cílů - ne na základě toho, co vám řekne nějaký odborník.

Chcete "shortovat" akciový trh, protože si myslíte, že bude stále klesat? Fond ProShares Short S & amp; P500 ETF SH, je jednoduchý a likvidní způsob, jak mohou drobní investoři sledovat růst svých investic, když akciový trh klesá. Prostřednictvím systému derivátových kontraktů se tento fond v hodnotě zhruba 2 miliard dolarů snaží zajistit opak denního pohybu indexu S&P 500.

Není to věrná inverze S&P v poměru 1:1 v dlouhodobém horizontu, ale je to zatraceně blízko. Příklad: tento ETF za poslední měsíc vzrostl o 7,2 %, zatímco index S&P 500 za stejné období do čtvrteční uzávěrky klesl o 7,4 %.

Existují i jiné varianty "inverzních" fondů, které shortují trh. Pokud například chcete fond zaměřený spíše na technologie, který by vsadil na pokles tohoto specifického sektoru, zvažte taktický fond Tuttle Capital Short Innovation ETF. SARK, . Tento ETF s objemem zhruba 350 milionů dolarů má za cíl přinést inverzní investice k módním investicím, které tvoří kdysi módní a v současné době s problémy se potýkající ETF ARK Innovation. ARKK, .. Tento inverzní fond za poslední měsíc vzrostl o 27,7 %.

Při růstu akciového trhu tyto inverzní fondy samozřejmě klesají. A v případě fondu SARK by mohl jít stejně rychle dolů.

Více jako pojistka než jako způsob, jak si vybudovat hnízdní vajíčko, působí fond Cambria Tail Risk ETF. TAIL, je jedinečný nástroj, který se zaměřuje na prodejní opce "mimo peníze" nakupované na americkém akciovém trhu spolu s velkou alokací do nízkorizikových amerických státních dluhopisů.

Jedná se o to, že tyto dlouhé opce nestojí mnoho, když je trh stabilní, ale jsou formou pojištění, za které platíte, abyste se chránili před katastrofou.

A stejně jako vaše pojištění auta, když dojde k havárii, jste kryti a dostanete zpět peníze na vyrovnání svých ztrát. Jako důkaz tohoto přístupu: Zatímco index Dow Jones ve čtvrtek ztratil více než 1 000 bodů, společnost TAIL si připsala 2,2 %.

Za poslední rok se však propadla o více než 11 %, což je mnohem více než 4% pokles indexu S&P 500. To je cena, kterou zaplatíte za tento druh pojištění, když je nepotřebné - ale v nestabilních dobách, jako je tato, se pojistka hodí.

Mnozí investoři snižují svůj rizikový profil nebo generují vyšší výnosy pomocí opcí. Pokud se však nezajímáte o obchodování s opcemi "udělej si sám", může vám pomoci fond, jako je JPMorgan Equity Premium Income ETF. JEPI, by mohl stát za pozornost. JEPI je fond v hodnotě 9 miliard dolarů, který má expozici vůči indexu S&P 500, ale jeho manažeři také prodávají opce na americké akcie s velkou tržní kapitalizací pomocí strategie známé jako "covered calls".

Zjednodušeně řečeno, prodej těchto opčních kontraktů omezuje váš růst, pokud trhy rostou, ale zaručuje přísun hotovosti, pokud se trhy pohybují do strany nebo níže. Výsledkem je, že JEPI má za posledních 12 měsíců výnos přibližně 8,0 % - a i když za poslední měsíc klesl o 5,5 %, není to tak špatné jako 7,5% propad S&P za stejné období.

Existuje také ETF Global X NASDAQ 100 Covered Call. QYLD, , zhruba 7 miliard dolarů, ETF navázané na index Nasdaq-100, pokud byste tuto strategii raději nasadili místo toho na tento technologický benchmark.

Fondy s nízkou volatilitou nabízejí variantu tradičních investičních strategií tím, že překrývají obrazovku, která nepropouští nejrychleji se pohybující tituly. To přirozeně znamená, že mohou dosahovat horších výsledků v obdobích, kdy je trh nažhavený, ale že mají tendenci být "méně špatné", když se situace zhorší.

Vezměte si ETF Invesco S&P 500 Low Volatility v hodnotě 9 miliard dolarů. SPLV, . Tento fond dosáhl v tříletém, resp. pětiletém období horší výkonnosti díky obecně příznivému prostředí pro akcie, kde volatilita směřovala k růstu. V roce 2022 však poklesl o 5,2 %, což je mnohem méně než 13% propad fondu S&P 500.

Další varianty "low vol" zahrnují globálně zaměřený fond iShares Edge MSCI EAFE Min Vol Factor ETF. EFAV, který nabízí expozici s nižší volatilitou vůči Evropě, Australasii a Dálnému východu.

Ano, prostředí sazeb je volatilní. Pokud však zkrátíte duraci na dluhopisy, které jsou splatné téměř bez časového odstupu, můžete generovat malý příjem a hlavně se vyhnout riziku růstu sazeb.

Považte, že zatímco oblíbený iShares 20+ Year Treasury Bond ETF TLT, se v roce 2022 díky rostoucím sazbám propadl o více než 22 %, jeho sesterský fond iShares 1-3 Year Treasury Bond ETF SHY, klesl jen o 3,1 % - a má výnos kolem 2 %, který to pomáhá kompenzovat.

Pokud se chcete podívat i na krátkodobé podnikové dluhopisy, aktivně spravovaný fond Pimco Enhanced Short Maturity Active ETF MINT, (MINT) letos klesl o pouhých 1,85 % a generuje podobnou částku v ročních výplatách. V podstatě šlapete vodu.

Žádný z fondů krátkodobých dluhopisů vám nepomůže výrazně zvýšit vaše hnízdní vajíčko, ale pokud chcete zachovat kapitál s trochou příjmu, pak takové fondy stojí za pozornost.

Dalším přístupem k trhům s pevným výnosem je udržet si oporu v dluhopisech, ale překrýt je strategiemi, které jsou navrženy tak, aby kompenzovaly protivětry rostoucích sazeb. Právě to dělá fond, jako je WisdomTree Interest Rate Hedged U.S. Aggregate Bond Fund se zhruba 379 miliony dolarů. AGZD, se snaží dosáhnout tím, že vlastní korporátní a státní dluhopisy investičního stupně - ale také krátkou pozici vůči americkým státním dluhopisům. Myšlenka spočívá v tom, že korporátní dluhopisy poskytují příjem a krátké pozice kompenzují potenciální pokles hodnoty jistiny.

Může to znít protiintuitivně, ale myšlenka spočívá v tom, že korporátní dluhopisy poskytují tok příjmů a krátké pozice teoreticky vyrovnávají proti těmto dlouhým pozicím potenciální pokles hodnoty jistiny.

Teoreticky je rozhodující slovo, protože to není exaktní věda. Ale zatím se zdá, že tento přístup funguje, protože fond v roce 2022 klesl o 1,45 %, zatímco zbytek trhu s dluhopisy se zmítá v chaosu - a to vše při výnosu kolem 2 % zpět podílníkům na základě aktuální anualizované sazby.

Co když nechcete ani tak zajištění, jako spíše hru na růst dluhopisů při současné volatilitě sazeb? Pak se poohlédněte po fondu Simplify Interest Rate Hedge ETF v hodnotě zhruba 200 milionů dolarů. PFIX, .

Fond drží velkou pozici v mimoburzovních úrokových opcích, které jsou navrženy tak, aby jejich hodnota rostla spolu s jakýmkoli růstem dlouhodobých sazeb. A vzhledem k nedávným krokům Fedu se tato strategie vyplácí ve velkém.

Jak velké? Inu, tento ETF ve čtvrtek vzrostl o 5,4 %, když Wall Street vstřebávala krok Fedu a další vývoj. A od počátku roku vzrostl o 63 % díky stálému růstu výnosů dluhopisů.

Ačkoli akcie a dluhopisy mají v diverzifikovaném portfoliu svou roli bez ohledu na širší ekonomickou situaci, je stále důležitější si uvědomit, že to nejsou jediné dvě třídy aktiv.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat diverzifikovanou a bezhlavou expozici vůči komoditám prostřednictvím burzovně obchodovaného produktu, je Invesco Optimum Yield Diversified Commodity Strategy No K-1 ETF. PDBC, . Tento fond v hodnotě 9 miliard USD zahrnuje nejoblíbenější futures kontrakty vázané na komodity na světě, včetně hliníku, ropy, kukuřice, zlata, pšenice a dalších. A co je nejlepší, je strukturován tak, aby vás ochránil před otravným papírováním a obávaným daňovým formulářem K-1, který je součástí některých investičních strategií vázaných na komodity.

Jsou samozřejmě i specializované komoditní fondy, pokud chcete specifickou příchuť - SPDR Gold Trusty v hodnotě 68 miliard dolarů. GLD, , nebo například červený fond United States Natural Gas Fund. UNG, který od začátku roku vzrostl o ohromujících 140 %. Pokud však chcete spíše defenzivní hru namísto obchodu založeného na jedné komoditě, jsou lepší volbou diverzifikované fondy, jako je PDBC.

Jsou pro vás tyto možnosti jen matoucí? Pak mějte na paměti toto - v dlouhodobém horizontu akcie rostou. Klouzavé desetileté výnosy byly u akcií kladné přinejmenším od Velké hospodářské krize... takže skutečným lékem na portfolio v červených číslech může být jednoduše trpělivost.

Přemýšlejte o tom, že k minimům medvědího trhu v době finanční krize patřila hodnota 666 pro index S&P 500 z 6. března 2009. Dnes se tento benchmark nachází na více než 4 000 bodech. A i kdybyste měli před krizí naprosto nejhorší načasování a investovali vše na předlehmanovských maximech, stále byste své peníze více než zdvojnásobili, vezmeme-li v úvahu vrchol indexu při zavíracím zvonu v roce 2007, který činil 1 565.

Takže možná zvažte dlouhodobý nákup starých oblíbenců, jako je SPDR S&P 500 Trust. SPY, nebo váš oblíbený indexový fond spolu s některou z těchto taktičtějších možností. Jak říká staré přísloví, můžete zbohatnout tím, že budete chamtiví, když se ostatní bojí - i když bude chvíli trvat, než se vám investice vrátí.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/8-ways-to-protect-your-money-if-you-think-stocks-are-headed-even-lower-11651784441?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář