Na základě 19 medvědích trhů za posledních 140 let lze podle Bank of America odhadnout, kde může současný pokles skončit

Foto: Unsplash

Na základě 19 medvědích trhů za posledních 140 let lze podle Bank of America odhadnout, kde může současný pokles skončit

Téměř v polovině volatilního roku obchodování index S&P 500 klesá, ale zatím se ještě nejedná o oficiální medvědí trh.

Podle široce sledované definice medvědí trh nastává, když trh nebo cenný papír klesne o 20 % nebo více oproti nedávnému maximu. Index S&P 500 SPX, je od lednového maxima 4 796 níže o 13,5 %, což prozatím znamená pouze korekci, která je často definována jako 10% pokles od nedávného maxima. Otlučený index Nasdaq Composite COMP, , mezitím v současné době klesl o 23 % z maxima z listopadu 2021.

Tato debata o medvědím trhu S&P přesto zuří, přičemž někteří stratégové a pozorovatelé tvrdí, že S&P 500 vrčí přesně tak, jak by měl medvědí trh vrčet. Banky z Wall Street, jako je Morgan Stanley, tvrdí, že trh se tomuto bodu blíží.

Pokud však index S&P 500 oficiálně vstoupí do medvědího doupěte, stratégové Bank of America pod vedením Michaela Hartnetta spočítali, jak dlouho by bolest mohla trvat. Při pohledu na historii 19 medvědích trhů za posledních 140 let zjistili, že průměrný pokles cen činil 37,3 % a průměrná doba trvání přibližně 289 dní.

Ačkoli "minulá výkonnost není vodítkem pro výkonnost budoucí", Hartnett a jeho tým tvrdí, že současný medvědí trh by skončil 19. října tohoto roku, přičemž index S&P 500 by se nacházel na úrovni 3 000 a Nasdaq Composite na úrovni 10 000 bodů. Podívejte se na jejich graf níže:

"Dobrou zprávou" je, že mnoho akcií již tohoto bodu dosáhlo. 49 % složek Nasdaqu se nachází více než 50 % pod svými 52týdenními maximy a 58 % Nasdaqu kleslo o více než 37,3 %, přičemž 77 % indexu je v medvědím trhu. Další dobré zprávy? "Medvědí trhy jsou rychlejší než býčí."

Podle posledních týdenních údajů banky, které byly zveřejněny v pátek, z akcií odešlo dalších 3,4 miliardy dolarů, z dluhopisů 9,1 miliardy dolarů a z hotovosti 14 miliard dolarů. Podotýkají, že mnoho z těchto pohybů bylo "risk off" směřujících k nedávnému zasedání Federálního rezervního systému.

Ačkoli Fed tento týden podle očekávání opět zpřísnil svou politiku, nejistota ohledně toho, zda je jeho postoj méně jestřábí, než se dříve věřilo, spolu s obavami, že centrální banka možná nebude schopna zpřísnit politiku, aniž by vyvolala hospodářský pokles, způsobily, že akcie ve čtvrtek dramaticky oslabily a v pátek se chystají další výprodeje.

Stratégové nabízejí ještě jeden fakt, který může investory také trochu uklidnit. Hartnett a jeho tým poznamenali, že na každých 100 dolarů investovaných do akcií za poslední zhruba rok připadají pouze 3 dolary, které byly vykoupeny.

Stejně tak 1,1 bilionu dolarů, které od ledna 2021 přitekly do akcií, mělo průměrný vstupní bod 4 274 na indexu S&P 500, což znamená, že tito investoři jsou "pod vodou, ale jen trochu", uvedl Hartnett a tým.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/based-on-19-bear-markets-in-the-last-140-years-heres-where-the-current-downturn-may-end-says-bank-of-america-11651847842?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář