Morgan Stanley varuje před potenciálním medvědím trhem s americkými akciemi

Foto: Unsplash

Morgan Stanley varuje před potenciálním medvědím trhem s americkými akciemi

Akciové trhy jsou neklidné a banka Morgan Stanley varuje své klienty, že to bude ještě horší.

Investoři mají nyní na trzích "jen velmi málo možností, kam se schovat", a dokonce i defenzivní akcie v posledních dnech podlehly tlaku, napsali v pondělí akcioví stratégové Morgan Stanley pod vedením Mikea Wilsona.

"Trh je v tuto chvíli tak přehnaně vybírán, že není jasné, kde je další rotace," napsal Wilson. "Podle našich zkušeností, když k tomu dojde, obvykle to znamená, že se celkový index chystá k prudkému poklesu, přičemž téměř všechny akcie klesají shodně."

Morgan Stanley tvrdí, že pozadí "naznačuje", že S&P 500 vstoupí do medvědího trhu, což signalizuje 20% pokles z předchozích maxim. Nedávné prodeje mohou podpořit názor, že trhy přecházejí do "mnohem širší fáze výprodeje", uvedla banka.

Akcie v USA minulý týden prudce klesly - včetně poklesu indexu Dow o téměř 1 000 bodů jen v pátek - kvůli obavám z agresivních kroků, které Federální rezervní systém podnikne ke zkrocení velmi vysoké inflace. Včetně pondělních mírných ztrát je index S&P 500 zhruba o 12 % níže než na rekordních hodnotách ze začátku ledna.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/25/investing/bear-market-stocks-morgan-stanley/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář