Meta zkoumá využívání zdrojů společnosti Facebook Sheryl Sandbergovou v průběhu několika let

Foto: Unsplash

Meta zkoumá využívání zdrojů společnosti Facebook Sheryl Sandbergovou v průběhu několika let

Právníci, kteří vyšetřují využívání firemních zdrojů provozní šéfkou Facebooku Sheryl Sandbergovou, prověřují chování za několik let zpátky, uvedli lidé obeznámení se záležitostí a zaměřují se na to, do jaké míry zaměstnanci pracovali na jejích osobních projektech.

V rámci vyšetřování mateřské společnosti Facebook Meta Platforms byla vyslechnuta řada zaměstnanců. META,

Je v něm zahrnuto i zkoumání práce zaměstnanců Facebooku na podpoře její nadace Lean In, která se zasazuje o ženy na pracovišti, a také psaní a propagace její druhé knihy "Varianta B: Čelit nepřízni osudu, budovat odolnost a najít radost", která se zaměřuje na její proces truchlení po náhlé smrti manžela Davea Goldberga v roce 2015, uvedli tito lidé.

The Wall Street Journal již dříve informoval, že součástí vyšetřování je i prověření toho, zda paní Sandbergová využívala firemní zdroje k tomu, aby jí pomohly naplánovat nadcházející svatbu. Podle lidí obeznámených s touto záležitostí se jedná o malou část vyšetřování, která zahrnuje širší přezkum osobního využívání zdrojů společnosti Facebook paní Sandbergovou v průběhu mnoha let.

Poslankyně Sandbergová, které je 52 let, minulý týden oznámila, že po 14 letech rezignuje na svou každodenní funkci, ačkoli uvedla, že bude nadále působit v představenstvu. Paní Sandbergová byla dlouholetou zástupkyní generálního ředitele Marka Zuckerberga a v této roli - a jako autorka knihy o leadershipu "Lean In" - se stala jednou z nejvýznamnějších žen v byznysu. Paní Sandbergová uvedla, že se těší, až bude moci věnovat více času své nadaci a ženským otázkám.

Paní Sandbergová řekla přátelům a spolupracovníkům, že se rozhodla odstoupit, protože byla vyhořelá a unavená z dalšího působení v roli "boxovacího pytle" pro kritiky společnosti Meta. Také považuje obrat pana Zuckerberga k takzvanému metaversu za několikaletý projekt, který se jí nechtělo převzít, a to i proto, že s ním přímo nesouvisí využití jejích hlavních předností při budování reklamních firem.

Lidé blízcí paní Sandbergové říkají, že ačkoli ji hodnocení v posledních měsících iritovalo, nehrálo žádnou roli v jejím rozhodnutí opustit společnost koncem tohoto roku. "Sheryl v souvislosti s plánováním své svatby nevhodně nevyužila firemní zdroje," uvedla minulý týden mluvčí paní Sandbergové. Mluvčí společnosti Meta se pro tento článek odmítla vyjádřit.

V roce 2021 zaplatila společnost Facebook podle nejnovější účetní závěrky společnosti téměř 9 milionů dolarů za ochranku paní Sandbergové v jejích domovech a během osobních cest a 2,3 milionu dolarů za náklady spojené s jejím osobním využíváním soukromých letadel. Facebook vynaložil 15,2 milionu dolarů na bezpečnost pana Zuckerberga a 1,6 milionu dolarů na náklady na soukromá letadla.

Podle veřejných záznamů zaměstnanci Facebooku pracovali také na projektech pana Zuckerberga, včetně jeho cesty po 30 amerických státech v roce 2017. Při jedné zastávce v národním parku Glacier v Montaně se podle veřejných záznamů k panu Zuckerbergovi připojili nejméně tři zaměstnanci Facebooku na plný úvazek.

Zdroje: marketwatch.com , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář