Majitel služby Venmo, společnost PayPal, je jednou z nejhorších akcií roku 2022

Foto: Unsplash

Majitel služby Venmo, společnost PayPal, je jednou z nejhorších akcií roku 2022

Posílání peněz k placení přes službu Venmo je možná mezi mileniály a příslušníky generace Z, kteří jsou závislí na chytrých telefonech, v módě. V poslední době to však nestačí k tomu, aby se majitel služby Venmo, společnost PayPal, rozjel. Tento gigant v oblasti digitálních plateb je jednou z nejhůře prosperujících akcií v indexu S&P 500 v tomto roce. Akcie se v roce 2022 dosud propadly o více než 55 %.

Již v únoru varoval, že jeho tržby a růst počtu nových aktivních uživatelů budou nižší, než se předpokládalo. Finanční ředitel John Rainey uvedl, že kombinace inflačních tlaků, problémů v dodavatelském řetězci a absence jakýchkoli nových stimulů ze strany federální vlády poškozuje náladu spotřebitelů a jejich výdaje.

PayPal oznámí své výsledky za první čtvrtletí po středečním závěrečném zvonění a investoři budou sledovat, zda má společnost nějaké lepší zprávy. Vyhlídky nejsou nijak slibné. Analytici očekávají poměrně pomalý růst tržeb - jen 6 % oproti předchozímu roku a meziroční zisk pravděpodobně také prudce poklesne.

Situaci společnosti PayPal zhoršuje skutečnost, že Rainey hodlá po sedmi letech ve firmě brzy odejít. Technologická firma začátkem měsíce překvapila Wall Street, když oznámila, že Rainey se stane novým finančním ředitelem ata PayPal opustí koncem května.

PayPal v trestné lavici Wall Street

Společnost hledá stálou náhradu. Dokud však nebude nalezena, bude prozatímním finančním ředitelem Gabrielle Rabinovitch, senior viceprezidentka společnosti PayPal pro firemní finance a vztahy s investory.

"PayPal se s odchodem Johna Raineyho nachází v jakémsi nepříjemném očistci," řekl Andrew Bauch, senior analytik společnosti SMBC Nikko Securities America.

Investoři jsou také nervózní z toho, že společnost možná bude muset opět snížit svůj výhled.

"Zdá se, že jde o situaci, kdy současné vedení možná bude muset ještě více změnit výhled, aby nastavilo nižší laťku pro případ nástupu nového finančního ředitele," řekl Jordan Kahn, investiční ředitel společnosti ACM Funds.

Kahn uvedl, že jeho firma prodala akcie společnosti PayPal v lednu před poslední zprávou o výsledcích hospodaření kvůli obavám o růst. Dlouhodobé vyhlídky akcií se mu však stále líbí a řekl, že čeká na vhodný okamžik, aby se do nich případně vrátil.

Další obava? Spotřebitelé se začínají vracet k nákupům do kamenných obchodů, protože obavy z Covidu opadají díky očkování a méně smrtícím - i když přenosnějším - variantám viru.

To znamená, že spotřebitelé se možná budou snažit více nakupovat kreditními a debetními kartami nebo v hotovosti v kamenných obchodech a méně provádět digitální platby při nákupech na internetu, řekl Christopher Vecchio, senior stratég společnosti DailyFX.

S rostoucí konkurencí v oblasti digitálních plateb by měl PayPal uzavřít dohodu?

Block SQ Bank of America BAC JPMorgan Chase JPM Konkurence se také stupňuje a nepomáhá. PayPal a Venmo svádějí nelítostný boj o uživatele s takovými společnostmi, jako je Square, mateřská společnost Square a Cash App, a také Zelle , fintech vlastněný konsorciem sedmi nejvýznamnějších bank v zemi, včetněa

PayPalu by však mohlo prospět, kdyby se generální ředitel Bloku Jack Dorsey chtěl po akvizici Elona Muska více angažovat ve společnosti Twitter. Dorsey býval generálním ředitelem obou společností a někteří se domnívají, že rozptýlený Dorsey byl pro PayPal dobrý.

"Pokud by se Dorsey stal generálním ředitelem na částečný úvazek, který by se vrátil na Twitter, mohlo by to PayPalu pomoci a otevřít mu to dveře k získání pozice," řekl Vecchio.

Kahn souhlasil, že Dorseyho větší zaměření na Twitter by bylo pro PayPal "skvělé", ale myslí si, že k tomu pravděpodobně nedojde. Což znamená, že PayPal bude muset více pracovat na oživení růstu počtu uživatelů.

Pinterest PINS Jeho chabé vyhlídky by mohly společnost přimět k tomu, aby se zaměřila na další akvizice, které by omladily tržby a zisky. Koncem loňského roku se objevily spekulace, že PayPal chce koupit firmu zabývající se sociálními médii, ale společnost PayPal uvedla, že se na žádné dohodě nepracuje.

Někteří analytici také naznačili, že by PayPal mohl usilovat o problémovou online makléřskou společnost Robinhood , která právě v úterý oznámila propouštění. Bauch řekl, že by ho nepřekvapilo, kdyby se PayPal pokusil o "nějaké kreativní fúze a akvizice", aby podpořil růst.

Otázkou je, zda by to investoři PayPalu, kteří akcie pevně zařadili na trestnou lavici Wall Street, schválili.

Kahn však řekl, že dobrou zprávou je, že po letošním propadu trhu je většina fintech společností na stejné lodi jako PayPal. To znamená, že všechny jsou mnohem levnější - a potenciálně zralé na převzetí.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/27/investing/paypal-stock-earnings/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář