Krypto výpůjční platforma Celsius pozastavuje výběry uprostřed

Foto: Unsplash

Krypto výpůjční platforma Celsius pozastavuje výběry uprostřed "extrémních tržních podmínek"

Platforma pro půjčování kryptoměn Celsius Networks LLC v neděli uvedla, že pozastavuje všechny výběry, swapy a převody mezi účty "kvůli extrémním tržním podmínkám".

"Dnes přijímáme toto opatření, abychom Celsius dostali do lepší pozice a mohli časem dostát svým závazkům v oblasti výběru," uvedla společnost se sídlem v New Jersey ve svém prohlášení.

Celsius je jednou z největších společností pro půjčování kryptoměn na světě, která si v jednu chvíli nárokovala aktiva ve výši více než 20 miliard dolarů. Dostala se však také do křížku s regulačními orgány a někteří uživatelé nedávno obvinili společnost Celsius z prudkých finančních ztrát za to, že je nabádala, aby její digitální tokeny CEL drželi jako zástavu za půjčky - CEL se koncem neděle propadl o 48 % a podle údajů společnosti CoinGecko ztratil za poslední měsíc více než 75 % své hodnoty a za poslední rok 97 %.

Širší prostor kryptoměn byl letos sražen na kolena, přičemž celkový trh s kryptoměnami se za poslední dva měsíce propadl o více než 40 %. Bitcoin například v neděli sklouzl na 18měsíční minimum a od té doby ztratil 45 % své hodnoty; od svého historického maxima z listopadu loňského roku ztratil více než 60 %.

"Chápeme, že tato zpráva je obtížná," řekl v neděli Celsius. "Pracujeme s jediným cílem: ochránit a zachovat aktiva, abychom dostáli svým závazkům vůči zákazníkům."

Celsius uvedl, že jeho provoz pokračuje, ale že je před ním "spousta práce, protože zvažujeme různé možnosti"

.

Zdroje: marketwatch.com , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář