Krypto krach nabírá na síle, protože inflace roste nejrychleji od roku 1981

Foto: Unsplash

Krypto krach nabírá na síle, protože inflace roste nejrychleji od roku 1981

Bitcoin a další kryptoměny se v neděli propadly, přičemž ztráty této třídy aktiv narůstaly během víkendu po údajích z USA, které ukázaly přetrvávající inflační tlaky v květnu, což znamenalo nejrychlejší tempo růstu od prosince 1981.

Bitcoin BTCUSD, klesl o více než 7 % a v jednu chvíli se propadl až na 24 990 USD, což je nejnižší úroveň od prosince 2020. Ethereum se propadlo o více než 9 % na přibližně 1 340 USD, zatímco výraznější ztráty zaznamenaly meme mince, jako je Dogecoin. DOGEUSD, , o zhruba 9 %, při poslední kontrole v neděli večer, podle údajů CoinDesk a Kraken. Krypto-půjčková platforma Celsius oznámila, že pozastavuje všechny výběry a převody v souvislosti s "extrémními tržními podmínkami", protože její digitální token CEL se v neděli pozdě večer propadl o téměř 50 %.

Krypto-měny, které se obchodují 24 hodin denně, sledují hluboké ztráty Wall Street po pátečních údajích, které ukázaly, že inflace v USA v květnu vzrostla o 1 %, což je mnohem více než 0,7% měsíční růst, který předpovídali ekonomové oslovení deníkem The Wall Street Journal. Meziroční míra inflace vzrostla o 8,6 %, čímž překonala 40leté maximum 8,5 % zaznamenané v březnu. Průmyslový index Dow Jones DJIA, , S&P 500 SPX, , Nasdaq Composite COMP, utrpěly největší týdenní ztráty od ledna. Futures na akcie se v neděli večer propadly, přičemž futures na Dow klesly o více než 200 bodů.

Investoři se obávají, že inflační tlaky vyvolají agresivnější kroky Federálního rezervního systému, který v úterý svolává své dvoudenní politické zasedání, přičemž po jeho skončení ve středu se očekává zvýšení sazby z federálních fondů o půl procentního bodu. Tato sazba se v současné době pohybuje v rozmezí 0,75-1 %.

Ztráty akcií se přelily přes domněle rizikovější aktiva a v pátek klesaly i kryptoměny. Z nedělní ceny těsně nad 25 000 USD se bitcoin propadl o více než 60 % ze svého maxima z listopadu 2021. Na Twitteru se objevily trendy #Cryptocrash a #bitcoincrash.

"Z pohledu dalšího cyklu jsme pravděpodobně blízko dna, ale to neznamená, že cena může nukeovat o 50 % dál," varoval v neděli ve vlákně na Twitteru spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti CoinGecko, která se zabývá sledováním cen kryptoměn, Bobby Ong.

"FWIW, nemyslím si, že jsme ještě na dně, protože konference jsou stále plné, kryptoparty jsou stále extravagantní, stále vidíme excesy mezi týmy, makroprostředí je stále slabé. Propouštění začalo, ale ještě není plošné. Zůstaňte silní a dobře spravujte své pozice," uvedl prostřednictvím Twitteru.

Při letošním pádu cen kryptoměn se některé kryptoobchodní platformy, včetně Coinbase Global Inc. COIN, zmrazily nábor zaměstnanců nebo oznámily propouštění, přičemž krypto burza Gemini nedávno oznámila, že zruší 10 % pracovních míst.

Podle některých pozorovatelů v oboru by ceny kryptoměn mohly klesnout mnohem níže. Přesto někteří býci digitálních aktiv tvrdí, že současný pokles může znamenat i potenciální příležitosti:

Jiní pozorovatelé krypto masakru tvrdili, že výprodeje mohou sloužit jako připomínka výhod diverzifikace:

Pro některé je však poselstvím upřímně řečeno, že investoři se mají na pozoru před nadcházejícími ztrátami u rozsáhlého spektra tříd aktiv:

Zdroje: marketwatch.com , Unsplash.com

Podobné články

5 Komentářů

orkasii

orkasii

před 5 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ugakba <a href="http://slkjfdf.net/">Eholaiwo</a> irm.mzqv.kickback.cz.ell.fn http://slkjfdf.net/

Reply
ugonuito

ugonuito

před 5 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ilazos <a href="http://slkjfdf.net/">Afojoziku</a> wek.ttdb.kickback.cz.kzl.sf http://slkjfdf.net/

Reply
akegwahuv

akegwahuv

před 5 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ayoapuuc <a href="http://slkjfdf.net/">Evuniife</a> gld.hcqx.kickback.cz.aqd.zv http://slkjfdf.net/

Reply
aoluocus

aoluocus

před 5 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Apqometr <a href="http://slkjfdf.net/">Igiatgasa</a> yeg.bisw.kickback.cz.uwq.vy http://slkjfdf.net/

Reply
aujaiwtabueao

aujaiwtabueao

před 5 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Emiasum <a href="http://slkjfdf.net/">Iyimeqa</a> chy.buxm.kickback.cz.ovl.ym http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář