Jediné dva akciové fondy, které kdy budete potřebovat

Foto: Unsplash

Jediné dva akciové fondy, které kdy budete potřebovat

Přiznejme si to: Přiznejme si, že tento článek čtete pravděpodobně proto, že chcete na svých investicích vydělat více peněz. To je motivace investorů číslo 1.

Proto vám řeknu, jak dosáhnout jednoho z nejlepších dlouhodobých výnosů, jaké znám - a to pouze se dvěma indexovými fondy, z nichž každý sleduje dobře známou třídu aktiv s velmi dlouhou historií.

Poté vám ukážu, jak získat mnoho z těchto výhod způsobem, který je pravděpodobně mnohem pohodlnější.

Téměř jistě budete chtít přidat jeden nebo více fondů s pevným výnosem, ale to je téma na jiný den. Tato diskuse se týká akciové části vašeho portfolia.

Nejvyšší výnosy

Na základě údajů z let 1970 až 2021 - celkem 52 let - byly dvě nejvýnosnější třídy aktiv U.USA s velkou tržní kapitalizací a americké akcie s malou tržní kapitalizací.

Za toto období dosáhla kombinace těchto dvou tříd aktiv v poměru 50/50 složené roční míry růstu 14,1 %; mezitím index S& P 500 SPX, sám o sobě rostl tempem 11,1 %. V tomto dlouhém časovém období vzrostlo 10 000 dolarů na 2,3 milionu dolarů v S&P 500 oproti téměř 9,5 milionu dolarů v kombinaci všech fondů.

V 70. letech, kdy S&P 500 rostl pouze 5,8% tempem, rostla kombinace všech fondů 13% tempem. Zatímco S&P 500 se v letech 2000 až 2009 potýkal se dvěma těžkými medvědími trhy a ztrácel 0,9 % ročně, kombinace all-value vykazovala složenou míru růstu 8,4 %.

Několik 50 let je však velmi dlouhá doba. Chápu to.

Vypočítali jsme výnosy za každé 15leté období od roku 1928 do roku 2021. Ze všech 80 těchto období činil průměrný složený výnos pro index S&P 500 10,7 %. Průměrný výnos pro hodnotu s velkou kapitalizací byl 12,8 %; pro hodnotu s malou kapitalizací byl 15,6 %. Když jsme čísla vypočítali pro průměrná 40letá období, výsledky byly podobné.

Čtěte:Jak se chránit před tím, aby vám v důchodu došly peníze

O budoucích výnosech vám samozřejmě nic neřeknu, ale existují všechny důvody se domnívat, že v dlouhodobém horizontu budou hodnotové akcie pravděpodobně i nadále překonávat index S&P 500.

Na základě všeho, co vím, je způsob, jak vydělat nejvíce peněz bez spekulací nebo hazardních her, v amerických hodnotových akciích. Skvělým způsobem je kombinace hodnotových akcií s malou kapitalizací a hodnotových akcií s velkou kapitalizací v poměru 50/50.

Vysoké výnosy s větším komfortem

Předpokládám však, že většina investorů se na toto doporučení vykašle. Hodnotové akcie koneckonců nemají takový šmrnc jako velké růstové akcie, jako je Microsoft. , Apple , Amazon , Facebook , a Tesla .

Většina investorů nechce, aby se jejich výnosy příliš lišily od "akciového trhu", který je v populárním tisku běžně reprezentován indexem S&P 500.

Z dlouhodobého hlediska jedny z nejlepších výnosů amerických akcií pocházejí z relativně malého počtu velkých růstových společností, jako jsou ty, které dominují indexu S&P 500... a z hodnotových akcií s malou kapitalizací, jak jsme viděli výše.

Jedná se o dvě velmi odlišné třídy aktiv. Index S&P 500 není určen pro lovce výhodných nabídek: Akcie v tomto indexu se prodávají přibližně za 20 dolarů za každý dolar současného zisku. Hodnotové akcie s malou tržní kapitalizací jsou mekkou lovců výhodných nabídek: akcie se prodávají za přibližně 12 dolarů za každý dolar aktuálního zisku.

Tady je pro vás nápad, jak získat miliony dolarů: Investujte akciovou část svého portfolia do kombinace těchto dvou tříd aktiv: do akcií s malou hodnotou. AVUV, a S&P 500.

Od roku 1970 do roku 2021 by portfolio rovnoměrně rozdělené mezi S&P 500 a hodnotové akcie s malou kapitalizací dosáhlo zhodnocení 12,7 % a zažilo by devět ztrátových kalendářních let. V případě samotného indexu S&P 500 by složený výnos činil 11,1 % a 10 ztrátových let.

Tento rozdíl 1,6 procentního bodu se nemusí zdát nijak obrovský. Ale za celý život může mít rozdíl pouhých 0,5 % hodnotu více než 1 milion dolarů při výplatě důchodu plus to, co zůstane vašim dědicům.

Takže si nedělám legraci, když říkám, že jde o nápad za několik milionů dolarů.

Pokud vás hodnotové akcie s malou kapitalizací zaujaly svými výnosy, a přesto vám připadají trochu děsivé... můžete do nich alokovat méně než polovinu svého akciového portfolia.

Vypočítali jsme anualizované výnosy a další údaje pro kombinace indexu S&P 500 a hodnotových akcií s malou kapitalizací, abychom ukázali různé výsledky, a to od ponoření prstů do vody s pouhými 10 % v hodnotových akciích s malou kapitalizací až po mnohem agresivnější postoj s 90 % v hodnotových akciích s malou kapitalizací. Údaje jsou za roky 1970 až 2021.

V průběhu těchto mnoha let každý další přírůstek hodnoty akcií s malou kapitalizací přidal k dlouhodobému výnosu 0,2 až 0,4 procentního bodu. Za celý život může mít každých dalších 10 % v hodnotě akcií s malou tržní kapitalizací hodnotu stovek tisíc dolarů.

Mnoho lidí mi říká, že jsou v dnešní době k hodnotovým akciím skeptičtí. Důvod není těžké najít: nedávná výkonnost. Od roku 2010 do roku 2021 rostl index S&P 500 tempem 15,1 % a hodnotové akcie s malou kapitalizací "jen" 12,1 %.

Pokud je vaším preferovaným vodítkem do budoucna relativně krátkodobá nedávná výkonnost, nepotřebujete poučení z historie.

Jste-li však ochotni podívat se trochu hlouběji, zde jsou dvě zajímavá srovnání:

- Za 25 let od roku 1975 do roku 1999 dosáhl index S&P 500 složené roční míry růstu 17,2 %. Mezitím index hodnotových akcií s malou tržní kapitalizací rostl tempem 22,3 %.

- V letech 2000 až 2021 dosáhl index S&P 500 složeného růstu 7,5 %, hodnotové akcie s malou tržní kapitalizací 10,8 %.

Proč jsou tedy hodnotové akcie s malou tržní kapitalizací tak produktivní? Především proto, že jsou levné na nákup.

Jedním z nejcitovanějších pravidel investování je "nakupuj nízko, prodávej vysoko". Hodnotové akcie s malou tržní kapitalizací jsou cestou, jak toho dosáhnout.

Ano, je to nepříjemný pocit. Ale pokud nakupujete hodnotové akcie po stovkách nebo tisících, což můžete snadno udělat v podílových fondech a ETF, je pravděpodobné, že právě tam se vydělají peníze.

Po desetiletí jsem kázal diverzifikaci založenou na dlouhodobých výsledcích tříd aktiv, které jsou relativně dobře známé. Jak index S&P 500, tak americké akcie s malou hodnotou se do této kategorie rozhodně řadí.

Kázal jsem také o umírněnosti. Proto si myslím, že určitá kombinace indexu S&P 500 a hodnotových akcií s malou kapitalizací bude pravděpodobně vítězná pro akciovou část vašeho portfolia.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/the-only-two-stock-funds-youll-ever-need-11651771060?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář