Jak se stát úspěšnějším?

Foto: Freepik

Jak se stát úspěšnějším?

Jak být v životě úspěšný?

Představte si, kde chcete být za 5 let. Buďte k sobě upřímní. Možná budete v krásném hotelu u moře a peníze vám samy porostou. Možná budete stále zaseknutí na tom stejném místě a snít právě o dovolené u moře. Je to jen a pouze na vás. Váš úspěch je ve vašich rukou. Přestaňte být obětmi svého života. Chopte se jej. Je to přeci váš život.

Co je vlastně úspěch?

To si musíte definovat sami, co je pro vás úspěch. Je to finanční svoboda? Je to cestování kolem světa? Je to mít práci, kterou milujete? Být úspěšní nemusí znamenat, že jste bohatí. Úspěch pro vás může znamenat i povýšení v práci, váš osobní růst, dobré vztahy k sobě, k rodině.

Jak by vypadal váš perfektní den? Popište jej. Popište jej do detailu. Nebojte se být trošku snílci. Je to přeci váš život a váš úspěch. Tento text si někde vystavte a snažte se podle něj řídit.

Může pro vás být inspirací.

Důležitost úspěchu

Většina lidí je posedlá tím, jak být úspěšní, protože chceme mít pocit, že na nás záleží. Bez dosažení úspěchu bychom se mohli ohlédnout za svým životem zklamaní nedostatkem vlivu na svět. Snaha dosáhnout většího účelu je to, co nás udržuje v boji o přežití a růst. Nemusíte se stát mezinárodně slavnými a úspěšnými. I tak můžete mít vliv na ostatní.

Jak se stát úspěšným?

Všechny karty hrají proti vám. Nikdy nebylo snadné se naučit být úspěšným. Proto musíte bojovat. Obrátit karty ve váš prospěch. Pokud o vás někdo pochybuje, dokažte mu, že se mýlí.

Dokažte to sobě.

Přestaňte hledat zázraky.

Nic není přes noc. I když se každý chce stát přes noc úspěšným. Není tomu tak. Začněte po malých krůčcích. Pište ten váš vysněný blog. Prodávejte své služby. Malujte. Učte se v oboru, ve kterém chcete v budoucnu pracovat.

Začněte přesněji definovat své cíle

„Mým snem je vydělat hodně peněz.“

Paráda, ale jak chcete tohohle dosáhnout? Tahle věta vás nijak ani nemotivuje. Spočítejte si, kolik potřebujete peněz a kolik jich chcete navíc. Přidejte přesné datum.

„Chci do konce tohoto roku 2021 vydělat 200 tisíc korun, abych si mohl zaplatit kurzy ke své vysněné práci.“ Tohle je už motivující. Nyní máte konkrétní cíl a datum, do kterého chcete cíle dosáhnout. A máte i účel, proč chcete vydělat takové peníze.

Hledejte u sebe

S vašimi nápady nemusí každý z vaší rodiny souhlasit. To vás může také rozhodit. Ale přeci to není jejich cíl, jejich úspěch. Je to váš sen. Žijte život po svém. Přestaňte se ptát ostatních, zda děláte správnou věc. To musíte cítit sami.

Položte si jednoduchou otázku: „Žiji život tak, jak chci?“

Pokud je vaše odpověď ano, jste na správné cestě. Pokud ne, musíte provést nějaké změny. Lidé si vždy myslí, že vědí, co je pro vás nejlepší. Ale to víte jen vy. Věřte si.

Začněte žít své sny

Život není o tom, že čekáte, až dosáhnete toho velkého úspěchu. Je to o malých radostech v průběhu cesty. Jsou to okamžiky, kdy se cítíte šťastně a úspěšně, přestože jste toho obrovského cíle ještě nedosáhli.

Můžete se cítit i úspěšně v normální práci, kde jste od 9 – 5. Můžete se cítit úspěšně v pohodlí domova a online podnikat. Každý si najde něco. To, co vyhovuje vám, nemusí vyhovovat někomu jinému.

Všechno chceme hned. Žádné čekání. Ale pravdou je, že pokud neuděláte ty malé krůčky, nebudete vědět, zda vám to, co chcete vyhovuje. Třeba v polovině cesty zjistíte, že to není pro vás. Změníte směr a cíl vaší cesty.

Přestaňte hledat mentora

Ve skutečnosti na tom není nic špatného. Může to být skvělé v budování vaší kariéry. Ale většina lidí po mentorovi chce, by za ně udělal jejich práci.

Například v podnikání je důležité si uvědomit, že si jej můžete vytvořit podle svého. Přijměte odpovědnost za své výhry i prohry. Z proher se poučíte. Nakonec to pro vás bude přínosem.

Začněte budovat své odborné znalosti

Každý den investujete čas do svého růstu budete za pár měsíců ohromeni, jaký jste udělali pokrok. Pokud máte online podnikání, vyzkoušejte různé marketingové strategie. Uvidíte, jak jste zvýšili svůj prodej. Pokud chcete být spisovatelem, pište různé styly. Zjistíte, který vám vyhovuje nejvíce a psaní vám půjde jako po másle.

Budování odborných znalostí vyžaduje úsilí. Vytrvejte. Díky nim se můžete stát úspěšnými.

Přestaňte se blokovat

Bloky, špatné dny, neúspěchy, prokrastinace. To vše je ve vaší hlavě. Vaším úkolem je tyto nálady překonat. Snažte se přijít na řešení. Proč se toho bojíte? Proč prokrastinujete? Proč máte špatnou náladu? Upřímně si na tyto otázky odpovězte. Některé odpovědi můžou být vaším tzv. „AHA momentem“.

Začněte něco dělat

Nedosáhnete úspěchu tím, že budete celé dny sedět na gauči a snít. Musíte podniknout kroky k vašemu snu. Musíte věnovat čas a energii tomu, abyste něco vybudovali. Nejúspěšnější lidé jsou všichni tvůrci. Vytvářejí aplikace, vynálezy, příběhy, obchodní řetězce, jídla.

Nyní máte dvě možnosti. A: začněte něco budovat, tvořte, vzdělávejte se (blog, obchod, aplikaci, umění, podnikání).

Za B: Přiznáváte se, že nechcete v ničem uspět a líbí se vám myšlenka valení se na gauči a koukání na Netflix.

V tomto článku máte kroky, jak dostáhnout úspěchu. Je jen na vás, zda se toho chopíte.

Zdroj: www.oberlo.com

Obrázek: www.freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář