5 Triků: Jak se nenechat ovlivnit sociálními sítěmi

Foto: Unsplash

5 Triků: Jak se nenechat ovlivnit sociálními sítěmi

Zapněte pouze nejdůležitější upozornění.

Zpočátku to může znít legračně, ale proč ne? Proč byste měli mít všechna oznámení zapnutá po celou dobu? Když se někomu líbí odkaz nebo obrázek psa potřebujete o tom být informováni? Pokud se chystáte zastavit to, co právě děláte, abyste otevřeli aplikaci sociálních sítí, ujistěte se, že je to z dobrého důvodu.

Pokud si ceníte svého času, můžete omezit čas strávený na sociálních médiích na 30 minut denně. Slibujeme, že nic nezmeškáte, pokud vypnete oznámení. Navíc budete více zaměřeni na svou práci nebo koníček, protože vás nebudou přerušovat nepřetržitá oznámení z různých aplikací.

Né vše na sociálních sítích je pravda

Často hovoříme o nereálných fotkách, které celebrity zveřejňují na sociálních médiích a jak je jejich skutečný život odlišný. Zřídkakdy si však myslíme, že děláme totéž. Chceme sdílet jen ty nejzajímavější, nejkrásnější a bezchybné okamžiky našich životů a vynecháme nudné detaily.

Tak, lidé neúmyslně vytvoří představu o dokonalém životě. Cítili jste někdy žárlivost na někoho a jeho dokonalý život? Je tento dokonalý život skutečný? Stejně jako my chtějí, aby svět viděl jen dokonalou stranu jejich života a zbytek skryli.

Vypněte režim sdílení.

Každá minuta našeho života je vzácná a vždy se snažíme sdílet nejzajímavější události s našimi přáteli. Nicméně, někteří lidé se mohou stát na sdílení závislí, takže tráví téměř všechen svůj volný čas procházením a sdílením. Bez ohledu na to, co dělají, cítí potřebu sdílet to na sociálních médiích. Nevšimnou si, co se kolem nich děje, protože jsou příliš zaneprázdněni používáním filtrů a přemýšlením o hashtags.

Odborníci říkají, že mladí lidé se bojí, že jejich přátelé na ně zapomenou, pokud se neobjeví na jejich timeline tak často, jak je to možné

Sledujte, co vás zajímá, ne to, co je populární.

Existují miliony různých účtů a stránek na sociálních médiích. Zatímco procházíte sociálními médii, můžete se ocitnout v pasti sledování jednoho populárního účtu za druhým. Zatímco jiní lidé si mohou myslet, že sledovat účet slavné celebrity je nutností, možná vám to přijde nudné. Proč byste chtěli sledovat, jak ostatní lidé dostávají plastickou chirurgii? Máte svůj vlastní život a váš čas je vzácný, takže ho věnujte věcem, na kterých vám záleží, ne věcem, které ostatní lidé považují za populární. Nedovolte, aby sociální média manipulovala s vašimi zájmy a preferencemi.

Proč jsme na sociálních sítích

Platformy sociálních sítí mají své vlastní prostředky a nástroje, které přitahují naši pozornost a nutí nás trávit hodiny procházením nových příspěvků. Podle posledních statistik, dospívající dokáží strávit až 9 hodin denně na sociálních sítích a průměrný dospělý stráví téměř dvě hodiny na různých sociálních sítích. Je to víc, než obvykle trávíme interakcí s rodinou nebo jídlem.

Tak proč to děláme? To je první otázka, kterou bychom si měli položit. Samozřejmě existují lidé, kteří to musí dělat pro svou práci nebo lidé, kteří si dopřávají odpočinek pomocí miniaplikací a sociálních sítí. Proč se však pro všechny možné způsoby relaxace rozhodneme procházet nekonečnými příspěvky po celé hodiny? Buďme upřímní a přiznejme si, že každou hodinu vidíme něco nového, když otevřeme aplikaci sociálních sítí.

Zdroj: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář