Jak proměnit sny ve skutečnost?

Foto: Freepik

Jak proměnit sny ve skutečnost?

„Nečekej. Nikdy nebude ten pravý čas.“

Udělejte to nejdůležitější hned

Když uděláte to nejdůležitější, často také nejobtížnější, zbytek dne by mohl být jednodušší a lehčí. Nebudete muset nad tím úkolem celý den přemýšlet, když už bude hotový.

Převezměte odpovědnost za své činy

Nemáme kontrolu nad výsledky svého jednání. Nemůžete ovládat, kdo jak zareaguje na to, co říkáte nebo uděláte. Dělejte to, co považujete za správné, a to je vaše odpovědnost. Možné výsledky nejsou na vás, abyste o nich rozhodli nebo se je pokusily ovládat.

Neubližujte si

Pokud neděláme to, o čem si v hloubi duše myslíme, že je správné, ublížíme tím sami sobě. Naučte se říkat ne.

Soustřeďte se

Připomínejte si, co je pro vás důležité, co je vaše priorita. Je snadné nechat dny plynout a trávit čas méně důležitými věcmi. Vytvořte si jednoduchou připomínku na papír. Můžete tam například napsat:

  • Vaše nejdůležitější 3 životní priority právě teď
  • Váš nejdůležitější cíl nebo nějaký nový návyk (cvičení, běhání, relaxace) na příštích 30 dní
  • Motto nebo citát, na který se chcete soustředit a žít v tomto období svého života

Nastavte si časovač

Například si nastavte 45 minut na dělání nejdůležitějšího úkolu. Žádné rozptýlení. Po 45 minutách si dejte odpočinkovou pauzu a proces opakujte. Můžete se jít projít a načerpat nové nápady nebo si dát menší svačinu. Je pro vás 45 minut příliš mnoho? Nastavte si časovač na 30 – 20 minut.

Přestaňte si klást otázky: „Co kdyby…“

Nenechte uvíznout svou mysl v negativní spirále analyzováním. Otevřete svou mysl tomu, co můžete udělat na místo toho, co v nejhorším případě můžete pokazit. Položte si otázky:

  • Jaký malý krok dnes mohu udělat, abych se posunul k cíli?
  • Co se z této situace mohu naučit?

Důkladně si odpovědi přečtěte a konejte podle nich. Ne podle toho, co by, kdyby…

Lidé se tolik nestarají o to, co děláte

Spoustu lidí drží zpátky myšlenka toho, co si o nich myslí ostatní. A proto nedělají věci, které bych chtěli dělat. Ve skutečnosti ale mají lidé své vlastní problémy. Pravděpodobně nejste hlavní postavou v jejich životech. Pro některé to může být zklamáním, pro některé osvobozující.

Přidejte zábavu

Některé úkoly jsou prostě nudné. Zkuste si při plnění takového úkolu například zapnout hudbu. Dodá vám energii a inspiruje vás. Nebo z toho udělejte soutěž/výzvu. Stihnete tento úkol splnit do hodiny? Změňte pohled na to, co děláte a trochu odlehčete situaci.

Oslavujte

Oslavte dnešní úspěch. Na konci dne si dejte 2 minuty na reflexy. Radujte se z vašeho pokroku, byť je malý.

Obrázek: freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář