4 věcí, které vám mohou pomoci předcházet infarktu

Foto: Freepik

4 věcí, které vám mohou pomoci předcházet infarktu

Věděli jste, že 805 000 Američanů za rok, prožije infarkt? Naštěstí, si můžete snížit svou šanci na infarkt pomocí následujících tipů:

Omezte příjem alkoholu

Pití nadměrného množství alkoholu může zvýšit vaše riziko srdečních onemocnění, říká James Yeh. Více než 7 alkoholických nápojů týdně může být zdraví škodlivé. Standardní alkoholický nápoj obsahuje 14 gramů alkoholu. Sažte se tedy Váš příjem omezit.

Spravujte cholesterol

Vysoká hladina cholesterolu může ucpat tepny a zvýšit riziko infarktu. Yeh navrhuje přijmout středomořskou stravu, u které bylo zjištěno, že snižuje hladinu cholesterolu. Tato strava je bohatá na ovoce, zeleninu, ořechy, semenu a celozrnné výrobky s omezenou konzumací červeného masa a sladkostí. Můžete také požádat svého lékaře o léky na snížení hladiny cholesterolu .

Nekuřte

Kouření cigaret zvyšuje krevní tlak a zvyšuje riziko srdečního infarktu . Být vystaven pasivnímu kouření je také škodlivé. Dr. Deepak L. Bhatt o kouření říká: „Může trvat deset let nebo déle, než zvrátíme poškození srdce, a poškození někdy nezmizí,“ podle toho, jak dlouho kouříte. Varuje, že doutníky a vaping se také počítají. Riziko infarktu však začíná klesat okamžitě poté, co osoba přestane užívat tabákové výrobky, a za jediný rok může klesnout až o polovinu. "Čím více kouříte, tím vyšší je riziko úmrtí," říká Yeh.

Nižší krevní tlak

Vysoký krevní tlak obvykle nemá žádné příznaky, ale je jednou z největších příčin náhlé mrtvice nebo infarktu . WHO doporučuje nechat si zkontrolovat krevní tlak a znát vaše čísla. Stres může zvýšit váš krevní tlak a v extrémních případech „spustit“ infarkt . "Stres může mít mnoho zdrojů - osobní problémy, finanční situace, zdravotní problémy - takže je nezbytné pravidelně pracovat na zvládání stresu," říká Dr. Bhatt. Správné stravování a cvičení, mohou také pomoci regulovat krevní tlak . Můžete také vyzkoušet dietu DASH , která byla speciálně navržena ke snížení krevního tlaku, říká Yeh.

Zdroj: Background photo created by jcomp - www.freepik.com, womenworking.com/

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář