Coca-Cola je stabilním útočištěm na rozbouřeném trhu

Foto: Unsplash

Coca-Cola je stabilním útočištěm na rozbouřeném trhu

Vzhledem k mnoha obavám - inflace, Covid, úrokové sazby, Ukrajina, volatilita akcií - jsou spotřebitelé ochotni zaplatit vyšší cenu, když hledají útěchu v podobě sladkých pochoutek, jako je Coca-Cola. A investoři hledají bezpečné útočiště v akciích této společnosti.

Coca-Cola v pondělí oznámila výsledky hospodaření a prodeje za první čtvrtletí, které snadno překonaly odhady: Tržby vzrostly o 16 % na 10,5 miliardy dolarů, čímž překonaly očekávání Wall Street ve výši 9,8 miliardy dolarů. Zisk ve výši 2,8 miliardy dolarů, tj. 64 centů na akcii, vzrostl oproti předchozímu roku o 24 % a překonal tak konsenzuální odhady ve výši 58 centů na akcii.

Důležitým faktorem solidních čísel bylo zvýšení cen. Coca-Cola uvedla, že její poměr cena/mix, tedy ukazatel toho, kolik účtuje zákazníkům, vzrostl celosvětově o 7 % a v Severní Americe o 11 %.

Akcie společnosti Coca-Cola KO v pondělí ráno mírně vzrostly díky dobrým výsledkům, i když širší trh byl po pátečním masivním propadu nestabilní. Společnost také potvrdila svůj výhled pro zbytek roku - navzdory obavám z inflace, která zvýšila cenu hliníku a dalších komodit, které Coke používá.

"Celkové inflační prostředí tu bude ještě nějakou dobu. Jak dlouho přesně, to nikdo neví," řekl finanční ředitel společnosti Coke John Murphy v rozhovoru pro CNN Business v pondělí ráno.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/25/investing/coca-cola-earnings/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář