Co odhalí rukopis o naší osobnosti?

Foto: Unsplash

Co odhalí rukopis o naší osobnosti?

Už od pradávna, od dob Konfucia (500 př. n. l.), se studuje písmo v souvislosti s chováním. Tento obor se nazývá grafologie. Nyní se tato věda používá pro řadu důležitých účelů, včetně vyšetřování trestných činů, a dokonce i prověřování slučitelnosti zaměstnání. Odborníci se tedy mohou podívat na vaše psaní a určit více než 5 000 vašich osobnostních rysů. To je neuvěřitelné! Již tedy zmíněný Konfucius varoval, abychom se vyhnuli...

Muži, jehož psaní se houpá jako rákos ve větru

Což tedy znamená, že písmo o vás skutečně může vypovědět víc, než jste si mysleli či vůbec chtěli. Pojďme tedy poodhalit pár rad, jak z písma něco málo odhalit o dané osobě.

Velikost písma

Pokud je vaše písmo velké, nachází se zde pravděpodobnost, že milujete pozornost a jste rádi s lidmi. Malá písmena mohou naznačovat opak, a to že jste stydliví a introvertní. Průměrně velká písmena často znamenají, že jste dobře přizpůsobiví.

Mezery mezi slovy

Široký rozestup má tendenci znamenat, že vás baví být sám, zatímco úzký rozestup může znamenat, že dáváte přednost společnosti, a že se vám nelíbí být sám.

Rychlost psaní

Psaní rychle o vás může vypovědět, že jste netrpělivý, a že neradi marníte čas. Pokud ale píšete pomalu, může to znamenat, že jste organizovanější, metodičtější a umělečtější.

Tlak

Vysoký tlak při psaní je známkou odhodlání a extrémní tlak je spojen s těsností. Slabý tlak označuje citlivost a něžnost.

Kříž na „t"

Pokud je váš kříž nízký na „t“, můžete být nejistí a mít nižší ambice, zatímco pokud je váš kříž vyšší na „t“, můžete mít vyšší cíle a sebeúctu.

Otevřená a uzavřená o

Propojení a uzavření písmen znamená, že jste logičtí a vaše rozhodnutí jsou fakticky podložena. Pokud je ale často dostatečně nedokončíte, je zde větší pravděpodobnost, že budete impulzivní a nápadití.

Šikmé písmo

Když píšete šikmě, tak je to jev toho, že jste sentimentálnější, přátelštější, společenštější a spravedlivější člověk, pokud ale ne, jste zdrženlivější a mnohdy i vzpurný.

Ačkoli vám poskytneme jen základní přehled o grafologii a ne každá analýza se vás bude týkat, tak i přesto to může být přeci zajímavé, ne? Můžete tedy zkusit, kdo na základě vašeho rukopisu jste!

Zdroje: womenworking.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář