Boeing odkládá své nejnovější letadlo, protože ztráty rostou

Foto: Unsplash

Boeing odkládá své nejnovější letadlo, protože ztráty rostou

Špatné zprávy pro společnost Boeing se stále hromadí. Společnost odkládá debut svého nejnovějšího dopravního letadla na rok 2025 a vykázala mnohem větší čtvrtletní ztrátu, než se očekávalo.

Výrobce letadel ve středu oznámil, že dočasně pozastaví zahájení výroby svého dopravního letadla 777X, které plánoval začít dodávat zákazníkům do konce roku 2023. Poptávku po dálkových a širokotrupých osobních letadlech, která je klíčem k podnikání Boeingu v oblasti komerčních letadel, nadále poškozuje slabá poptávka po mezinárodních letech v době pandemie.

Boeing však zpoždění z velké části přičítá delšímu procesu certifikace ze strany Federálního leteckého úřadu než v minulosti. Boeing uvedl, že nechtěl zahájit výrobu před dokončením nebo téměř dokončením certifikačního procesu a pak mít velké zásoby letadel, které vyžadují změny, než je bude moci dodat.

"Trvá jim to o něco déle než dříve," řekl generální ředitel Dave Calhoun o regulačních orgánech během hovoru s investory. "Jsou o něco důkladnější než dříve. Z dlouhodobého hlediska je to pro Boeing lepší."

Poptávka po nákladních letadlech společnosti Boeing zůstává silná, a proto bude pokračovat v nedávno uvedeném nákladním letadle 777X dříve, než zahájí výrobu osobního letadla 777X. Boeing bude pokračovat ve výrobě dřívějších verzí letounu 777 pro osobní i nákladní dopravu, známých jako 777 Classic. Tyto modely mají být nahrazeny modelem 777X.

Zdroje: https://edition.cnn.com/2022/04/27/investing/boeing-losses/index.html , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář