Akcie HPE klesají po neúspěchu v oblasti zisku a tržeb

Foto: Unsplash

Akcie HPE klesají po neúspěchu v oblasti zisku a tržeb

Společnost Hewlett Packard Enterprise Co. ve středu oznámila, že její výsledky se oproti předchozímu roku nezměnily, a to kvůli pochybnostem o prostředí, v němž se utrácí za technologický hardware, a akcie se v průběhu obchodování propadly.

HPE. HPE, vykázala ve druhém čtvrtletí čistý zisk ve výši 250 milionů USD, tj. 19 centů na akcii, ve srovnání s čistým ziskem 259 milionů USD, tj. 19 centů na akcii, ve stejném čtvrtletí před rokem. Podle společnosti HPE se zisk na akcii nezměnil kvůli poplatku ve výši 126 milionů dolarů souvisejícímu s pozastavenými obchodními operacemi v Rusku. Společnost HPE uvedla, že upravený zisk činil 44 centů na akcii, což je o 4 % méně než v předchozím čtvrtletí.

Tržby společnosti HPE ve výši 6,71 miliardy USD byly o něco vyšší než 6,7 miliardy USD vykázané před rokem. Analytici oslovení agenturou FactSet očekávali upravený zisk 45 centů na akcii při tržbách 6,8 miliardy dolarů.

"Jsme obzvláště potěšeni odolností našich hrubých marží (34 %) navzdory inflačnímu prostředí a pokračujícím poruchám v dodavatelském řetězci," uvedl ve svém prohlášení finanční ředitel společnosti HPE Tarek Robbiati.

Akcie HPE klesly v odpoledním obchodování bezprostředně po zveřejnění výsledků o téměř 7 %. Akcie se v roce 2022 nezměnily, protože index S&P 500. SPX, klesl o 14 %.

HPE čelí pochybnostem od doby, kdy společnost Cisco Systems Inc. CSCO, poskytla minulý měsíc neuspokojivou prognózu, což vyvolalo obavy, že podniky omezí některé výdaje na technologie. Společnost B. of A. Securities po této zprávě snížila rating akcií spolu s Pure Storage Inc. PSTG, , která měla ve středu odpoledne rovněž oznámit výsledky hospodaření.

Tržby za výpočetní techniku (3 miliardy dolarů, což je stejná hodnota jako před rokem) a ukládání dat (1,1 miliardy dolarů, což je pokles o 3 %) byly lídry v oblasti peněz. Tržby za inteligentní zařízení Edge činily 867 milionů dolarů, což je o 8 % více než ve stejném čtvrtletí před rokem.

HPE nabídla výhled upraveného zisku za třetí čtvrtletí v rozmezí 44 až 54 centů na akcii - zhruba v rámci průměrné předpovědi analytiků FactSet, kteří očekávají 51 centů na akcii.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/story/hpe-stock-dives-after-earnings-and-sales-miss-amid-inflationary-environment-and-ongoing-supply-chain-disruptions-11654114131?mod=home-page , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář