Rostliny v ložnici, které mohou snížit stres a umožnit tak lepší spánek

Foto: Unsplash

Rostliny v ložnici, které mohou snížit stres a umožnit tak lepší spánek

Levandule

Podle studie z roku 2013 v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, některé studie zkoumaly vliv aromaterapie levandule na kvalitu spánku. Tyto studie zjistily, že rostlina zlepšila průměrné skóre kvality spánku u 15 zdravých studentů, 64 pacientů s ischemickou chorobou srdeční a 34 žen středního věku s nespavostí.

Jasmín

Jasmín snižuje úzkost. Je o něm známo, že zlepšuje náladu a přístup lidí poté, co ráno vstanou.

Aloe vera

Aloe vera je oblíbená rostlina s řadou léčivých vlastností, takže by nemělo být překvapením, že je účinná také pro uklidnění těla. Ukázalo se dokonce, že má u potkanů i sedativní a hypnotické účinky.

Kozlík lékařský

Sušené oddenky a kořeny této rostliny, se někdy používají v nejrůznějších doplňcích. Studie v časopise Chemical Senses zjistila, že vdechování kozlíku lékařského může lidem s nespavostí pomoci. Lidé, kteří vdechovali vůni této rostliny, spali déle a lépe.

Gardénie

Velké a bílé květy, které přicházejí v podobě mnoha, mnoha okvětních růží, stejně jako tmavě zelené, lesklé listy - to vše dělá z gardénie umělecké dílo ve vaši ložnici. Jedna analýza publikovaná americkou Národní knihovnou medicíny National Institutes of Health zjistila, že květy gardénie jsou skvělou přírodní alternativou k práškům na spaní, jako je Valium.

Anglický břečťan

Tato květina omezuje nečistoty ve vzduchu a absorbuje formaldehyd a další toxiny přenášené vzduchem. To je obzvláště užitečné, pokud žijete se zvířetem. Popínavá rostlina může také prospívat za špatných světelných podmínek a za nízkých teplot.

Mírová lilie

Mírové lilie, také označované jako odrůdy Spathiphyllum, jsou skvělými společníky v ložnici. Článek zabývající se skupinou rostlin a kvality životního prostředí zjistil, že mírové lilie mohou odstraňovat toxiny ve vzduchu. Těmto rostlinám se daří v polostínu až stínu a uvolňují vlhkost do vzduchu.

Hadí rostlina

Tato rostlina může prospívat uvnitř i vně domova. Článek, který vypracovali japonští vědci pro Organizaci OSN pro výživu a zemědělství, zjistil, že hadí rostlina je schopna absorbovat mnoho nebezpečných chemikálií a ponechat tak vnitřní prostory čistší. V noci květina vydá kyslík a zlepší váš spánek, přičemž odstraní benzen, formaldehyd, toluen, as-xylen a další škodlivé chemikálie.

Zlatý pothos

Tyto rostliny s nízkou údržbou jsou další skvělou volbou pro čištění vzduchu, zejména pro odstraňování oxidu uhelnatého a formaldehydu. Rostliny zlatého pothosu jsou jednou z nejlepších rostlin na čištění vzduchu dle studie NASA o čistém vzduchu.

Sedmikráska

Podobně jako mnoho rostlin na tomto seznamu, Gerbera Daisy poskytuje kyslík přes noc a pomáhá tak lidem spát a dýchat mnohem lépe.

Zdroje: Womenworking.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář