8 Tipů jak utrácet méně peněz!

Foto: Pixabay

8 Tipů jak utrácet méně peněz!

Představte si: Je sobotní ráno a než si to stihnete uvědomit, jste na sociálních sítích už pár hodin, a z “jen se podívám co se děje” se stane nakupovací horečka, kdy lusknutím prstu utratíte 500kč za věci které jste prostě nutně potřebovali.

Zcela upřímně, není to tak těžké si to představit, protože přesně tohle se vám stalo minulý víkend. Postavme se tomu čelem: Všichni chceme to, co nemáme. A chceme to, protože si myslíme, že nám to změní život o 180 stupňů k lepšímu. Háčkem je, že sociální sítě si hrají s vaší hlavou. Vidíte příspěvek vaší nejlepší kamarádky, že si koupila nový gauč s těmi naprosto perfektními polštářky. Nebo vidíte populárního blogera jak promuje ten naprosto úžasný make-up, který prostě musíte mít. Převratná zpráva: Nemusíte to mít. Můžete peníze utratit za spoustu užitečnějších věcí, které vám v budoucnosti budou přínosem.

V tomto článku se dozvíte jak manipulovat lépe s penězi a mít kontrolu nad tím, jak je utrácíte.

8 tipů jak utrácet méně peněz

•Uvědomte si, za co je vlastně utrácíte Přehled nad tím, kolik utrácíte vám neuvěřitelně pomůže. Pokud je to poprvé, co se o tohle pokoušíte, budete se divit kolik peněz za týden, nebo měsíc utratíte. Jde přitom jen o maličkosti jako je, káva, obědy, nebo ta kantýna v práci, kde si denně kupujete snídani.

Vyhněte se tomu tím, že si napíšete lísteček s tím, co chcete koupit a kupte opravdu jen to, co na něm je.

Vyhněte se půjčkám

Pokud opravdu chcete ušetřit, vyhněte se půjčkám. Půjčky vám jen berou peníze z vašeho příjmu, navíc jste zavázaní ji splácet, dokud musíte. Raději si počkejte, až z vašich ušetřených peněz budete mít na ten dechberoucí telefon, než abyste si na něj brali půjčku.

Žijeme ve světě, kde si můžete půjčit úplně na všechno, což vám může dát pocit finanční jistoty. Dává vám to pocit, že si můžete kdykoliv dovolit nové auto, nebo dům. Ale v realitě - pokud na to sami aktuálně nemáte, nemůžete si to dovolit.

Nekupujte věci jen z principu, že se vám líbí

Pokud vám stále dělá problém si zvyknout na váš limit, uvědomte si, jak vám budou ty věci, co jste nutně potřebovali užitečné za měsíc.

Bude ten svetr furt vypadat tak dobře po 10 vypráních? Budou si vaše děti stále hrát s tím předraženým setem autíček? Můžete ty boty ve slevě nosit i příští roční období?

Odpověď zní: Odložte to. Za měsíc se zamyslete nad tím, jestli to furt tak nutně chcete. Pokud ano, můžete si to koupit za ušetřené peníze.

Dejte si výzvu, že to zvládnete

Každý měsíc si pište, kolik jste ušetřili, budete velmi překvapeni tím, kolik peněz to je. Také si uvědomíte, kolik věcí vlastně vůbec nepotřebujete, ale máte jen, protože se vám to líbí. Pokud se vám to vejde do vašeho limitu, udělejte si radost.

Klíč k tomu, abyste přestali tolik utrácet peníze je vytvořit si lepší návyky ve vašem životě. Samozřejmě je to lehké říct a těžší udělat. Ale uvidíte, že když to zvládnete, ne jen že si budete moct koupit ten krásný svetr, ale budete na sebe i pyšní, že jste něco dokázali.

Zdroje: https://pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář