6 Tipů jak vylepšit svůj spánek!

Foto: Freepik

6 Tipů jak vylepšit svůj spánek!

Spánek pomáhá zlepšovat naši paměť, prodlužuje životnost, rozvíjí naši kreativitu, zlepšuje náš výkon, zvyšuje naši pozornost vůči okolí, snižuje stres a zlepšuje naši náladu. Tohle je jen kousek z toho, co nám spánek opravdu dává. A proto, byste měli znát těchto 6 triků jak zlepšit váš spánek.

Připravte váš mozek na to, že půjdete spát.

Vsadím se, že i vy tohle děláte. Lehnete si do postele a vezmete si telefon, nebo počítač, abyste projeli sociální sítě, zprávy, nebo koukali na zajímavá videa. Přesně tohle je jedna z věcí, která váš spánek zhoršuje. Cokoliv, co váš mozek nutí přemýšlet odstraňte z vašeho seznamu "Co dělám před spánkem". Místo toho, aby vám to pomohlo se uklidnit a zmírnit aktivitu vašeho mozku na minimum, tak to dělá přesný opak.

Odložte si telefon na nabíječku do jiné místnosti a udělejte si zdravý návyk toho, že hodinu před spánkem odložíte telefon a všechna zařízení pryč. A to platí i pro televizi.

Zklidněte vaše emoce pomocí meditace, nebo relaxace

Po náročném dni máte myšlenky z celého dne v hlavě. Deník vám s tímto může pomoct. Vypište si všechny věci, co vás za celý den naštvaly, udělali vás smutnými, nebo vás naopak příjemně překvapili. Tím je dostanete z hlavy a můžete přemýšlet jen nad tím, že chcete spát. Je důležité mít před spánkem prázdnou mysl, pomůže vám to se špatnými sny a také se vám bude mnohem lépe usínat.

Povlečte si postel příjemným povlečením

Tohle je jedna z věcí která vám velmi pomůže s vaším spánkem. Vaše povlečení má velký dopad na to, jak se v posteli cítíte. Důležitá je také matrace. Vyzkoušejte si ji předtím, než ji koupíte. Pokud máte například skoliózu, zvolte paměťovou matraci.

Zvolte příjemné pyžamo

Pro příjemný spánek se musíte cítit komfortně. Místo úplého oblečení zvolte spíš volnější oblečení, ve kterém se můžete příjemně hýbat. Je samozřejmě hlavně na vás, jestli jsou vám příjemnější legíny, nebo například kraťasy. Nejdůležitější je to, abyste se cítili příjemně.

Melatonin

Melatonin je přírodní látka ve vašem těle, která vám pomáhá se spánkem. Jeho nedostatek může kromě špatného spánku způsobit také nedostatek energie na zbytek dne. Prodává se ve formě pilulek, nebo například ve formě per, které taháte do plic. Dobré pro spaní je také CBD. Pomůže vám se uvolnit a umožní tak kvalitnější a hlubší spánek.

Čistič vzduchu

Čistič vzduchu vás zbavuje alergenů a částic, které do vzduchu, který dýcháte jednoduše nepatří, jako jsou například prach, smrad, nebo kouř. Díky tomu se vám bude lépe dýchat, a pokud máte na něco z výše alergii, nebudete se denně probouzet s podrážděným nosem.

Díky dnešnímu článku jste zjistili, že existují jednoduché cesty jak zlepšit váš spánek. Díky delšímu a hlubšímu spánku zjistíte, že se ráno probouzíte s energií, která vám vydrží po celý den a také budete vypadat lépe.

Pokud máte problémy se spánkem, měly byste zkusit tyto tipy. Přeji vám příjemný a hluboký spánek!

Podobné články

1 Komentářů

David Kadlec

David Kadlec

před 1 roky

Kvalitní článek, lepší než refresher,proč jsou takto kvalitní články zdarma? Je nějaká možnost jak tuto nadanou autorku podpořit?

Reply

Napište komentář