5 Znaků, že se vaše srdce uzavřelo lásce

Foto: Unsplash

5 Znaků, že se vaše srdce uzavřelo lásce

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít někoho, kdo vás bude opravdu milovat takového, jaký jste, je udržovat své srdce otevřené, to znamená dávat i přijímat lásku. Ale otevřít se a zůstat optimistický v novém vztahu může být velmi obtížné, zvláště když vám někdo zlomil srdce. Někteří lidé mohou neústupně přísahat, že se už nikdy nezamilují, zatímco si ani neuvědomují, že mají uzamčené srdce. Nejste si jisti, zda je vaše srdce neskončilo s láskou? Zde je pět znamení, která vám napoví, zda jste se uzavřeli lásce.

Nic neberete vážně

Pokud se zdá, že udržujete nesmyslné vztahy, nebo vás přitahují lidé, kteří nehledají vztah, pravděpodobně jste lásce uzavřeni. I když není nic špatného na tom, že nechcete mít vážný vztah, a někdy si můžete i myslet, že vám vyhovuje něco neformálnějšího, i když tomu tak ve skutečnosti nemusí být.

"Můžete tak jednat vědomě i naopak zcela nevědomě," uvedla doktorka Candice Cooper-Lovett, PhD. Pokud je to váš případ, zkuste znovu prozkoumat, co opravdu chcete, a nebojte se mluvit o svých přáních s potenciálním partnerem.

Bojíte se, že to nevyjde

Mohli byste se ocitnout ve vztahu s partnerem, který dělá vše pro to, aby vás miloval a porozuměl vám. Pokud se však neustále obáváte, že váš vztah selže, možná se nebudete moci soustředit na přijímání jeho lásky.

"Je těžké získat romantickou lásku, pokud jí vnitřně nevěříte. Často pak odmítáte věci, které by vás mohly potenciálně potěšit kvůli předpokladu, že láska by vše mohla zhoršit." Tvrdí Cooper-Lovett.

Nepraktikujete sebelásku

Všichni známe rčení: musíte nejprve milovat sami sebe, než vás bude moci milovat někdo jiný. A i když toto prohlášení má i své stinné stránky, je na něm trochu pravdy.

"Pokud nemiluješ sám sebe, jak bys mohl získat lásku od někoho jiného," řekla Cooper-Lovett ve svém rozhovoru pro Bustle. "Musíte být na dobré cestě v milování sebe sama, než dovolíte někomu jinému, aby vám prokázal lásku."

Zpočátku se to může zdát obtížné, ale procvičování sebelásky je skvělý způsob, jak se vrátit a otevřít tak své srdce lásce. Můžete dokonce začít velmi pomalu, a to tak, že si každé ráno jednoduše sdělíte několik komplimentů, nebo se ujistíte, že jídlo, které jíte, vás vyživuje a dělá šťastnými.

Hledáte dokonalého partnera

Když se dostanete ze špatného vztahu, může vám zůstat dlouhý seznam vlastností, které už nikdy nebudete tolerovat. Ale když je vaše srdce uzavře lásce, tento seznam může neustále narůstat, takže nebudete moci najít partnera, který odpovídá vašim vysokým standardům.

"Perfekcionismus v procesu hledání lásky může být znakem toho, že nejste plně otevření přijímání romantické lásky," říká Dr. Fran Walfish, Psy.D., rodinný a vztahový psychoterapeut.

Je v pořádku, když se zamyslíte nad potenciálními partnery, ale zkuste se uvolnit. Každý, kdo bude mít zájem bude mít nejspíš i nějaké ty drobné chyby. Koneckonců, nikdo není dokonalý.

Nedostali jste se přes svého ex

Jedná se pravděpodobně o nejviditelnější znamení, kvůli kterému je vaše srdce před všemi uzavřené. Pokud stále toužíte po svém bývalém, je samozřejmé, že byste se těžko šli do nového vztahu. To se může stát, i když jste to byli právě vy, kdo ukončil vztah, protože pustit pryč někoho, komu jste kdysi byli blízko, může být opravdu velmi těžké.

Jedním z nejlepších způsobů, jak začít otevírat své srdce, je zavřít dveře všem přetrvávajícím romantickým citům s vašimi bývalými. Když se tyto pocity objeví, zkuste si vzpomenout, proč jste se rozešli. A mějte na paměti, že je v pořádku cítit nostalgii po bývalém partnerovi, jen se ujistěte, že minulost zůstane pouze v minulosti.

Tyto znaky poukazují nato, zda se vaše srdce uzavřelo před láskou. Ale vězte, že tento stav nebude trvat věčně.

Zdroj: Womenworking.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář