5 Tipů: Jak se starat o náš mozek?

Foto: Unsplash

5 Tipů: Jak se starat o náš mozek?

Poslech hudby je skvělá zábava, ale věděli jste, že naučit se hrát na hudební nástroj vás může učinit chytřejším?

Každý z nás má rád hudbu. Nezáleží jaký žánr posloucháte (podle žánru hudby, který posloucháte se dají poznat vlastnosti vaší osobnosti). Jinak ale žánr nemá vliv na vaši inteligenci. I když by se o tom dalo také polemizovat. Jelikož existují studie prokazující, že posluchači rapu jsou většinou méně inteligentní.

Moje pointa, ke které se snažím dostat je ale ta, že hraním na hudební nástroj můžete pomoci vašemu mozku. Hraní na libovolný hudební nástroj zlepšuje vaše motorické schopnsti a má to pozitivní vliv na váš mozek.

Pauza při získávání znalostí

Znám to ze státnic. Pro ty, kteří neví co státnice jsou. Na vysokých školách vás na konci studia zkouší ze všeho co jste se učili, to jsou státnice. Když jsem se na ně připravoval. Dvacet dnů jsem se nepřetržitě učil. To ale nebylo dobře.

Váš mozek potřebuje přestávky. Občas prostě musíte vypnout a nechat váš mozek odpočívat. Jinak se vám zavaří. Je to to samé jako kdyby sportovec každý den 8 hodin cvičil stejný sval. Určitě by to na něj nemělo pozitivní efekt.

Sledování filmů je zábavné, při čtení knihy ale můžete nechat vaši představivost, aby příběh oživila ve vaší mysli.

Je to jedna ze základních vlastností lidí. Představivost. Lidé, kterým chybý představivost mají v životě těžký úděl. Nedokáží si představit možné výsledky jejich rozhodnutí nedokáží si představit jak bude něco vypadat. Následně dělají rozhodnutí bez relativní představy.

Pokud rádi sledujete filmy, mohu vám doporučit skusit někdy vzít knihu místo filmu. Váš mozek vám zajisté poděkuje. Čtení knihy je vlastně mentální ekvivalent chození do posilovny.

Místo odpočinku u televize zvolte sport.

Pro lidi je velice jednoduché zapnout televizi a odpočívat. Nic totiž nemusíme dělat. Pro náš mozek to ale není ideální. Jelikož pořád přemýšlí. Mnohem lepší je jít sportovat. Při sportu více využíváte vaše reflexy a váš mozek víceméně odpočívá.

Odsouzení k vyčerpávajícím dvouměsíčním tréninkovým programům v posilovně před letní dovolenou je velmi neefektivní. Dosáhnete mnohem lepších výsledků tím, že budete cvičit pomalejším tempem po celý rok.

I pro váš mozek je cvičení důležité. Je ale potřeba udržet si v hlavě určitý plán. Pokud je pro vás složité být v posilovně každý den. Naprosto to chápu, je ale potřeba občas vaše tělo procvičit. Váš mozek bude následně lépe pracovat.

Zdroj: unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář