5 Jednoduchých kroků ke štěstí

Foto: Pixabay

5 Jednoduchých kroků ke štěstí

Mnoho lidí věří, že šťastní mohou být pouze s plnou peněženkou a luxusní vilou či vozidlem. Ano, je to krásná představa. Ve skutečnosti ale opravdového člověka naplňuje něco jiného. Víte, co?

Žijte okamžikem a tvořte

Každodenní maličkosti jako vaření a úklid, bere každý jako samozřejmost. Ovšem i taková rutina, jako mytí nádobí, se může rázem proměnit v přítomné štěstí. Jak? Podle vědeckých studií šťastný je ten, který se své činnosti věnuje naplno. Čtení knihy nebo koupel? Soustřeďte se pouze na teď a tady, osvoboďte se od myšlenek a ponořte se do “flow” momentu osvobození. Tělo vyprodukuje více dopaminu a vy tak budete šťastnější.

Nezávislost a odpoutání

Každý to zná. Za jako prvotní odpoutání vůbec lze považovat odchod z domova, od rodičů, od rodiny. Lehkost bytí však někdy bývá pravým opakem štěstí. Ženy, jakožto hodné dcery a malé holčičky, hůře snášejí emoce, pokládají si nekonečně mnoho otázek a dovednosti jako empatie a emoční inteligence se vyvíjejí velmi pomalu. Ptáte se v každé svízelné situaci, co by vám na to řekli rodiče? Nedělejte to. Šťastní budete jedině tak, že si nastavíte vlastní cíle a splníte očekávání, protože takovým postupem se propracujete do svého nitra. Vážně si nevíte rady? Zavolejte na pomoc kouče.

Láska a přátelství ruku v ruce

Víte, že člověk je tvor toužící po vděku, doteku a přátelství? Že to moc dobře znáte? Každý chce být milován a dobré vztahy s blízkými, jsou životně důležité. Pouto, které si vytvoříte s jinou osobou, má největší vliv na hodnocení života a empatických vztahů není nikdy dost. Ovšem neznamená to, že by samotáři nebyli šťastní. Pocit blaha mohou zažívat i po boku zvířecího mazlíčka. Koneckonců - ne nadarmo se říká, že čas je velmi drahocenný. Věnujte ho tedy těm, kterým důvěřujete. Viditelná spokojenost se dostaví oboustranně.

Dávat a pomáhat

Že máte úsměv na tváři, když vaše ratolest udělá první krůčky? Že každý má možnost pomáhat a přispět pro dobrou věc jiným? Tomu se říká touha po štěstí. Často se lidé honí a dřou, jenom pro povrchní cíle: peníze, luxus, postavení ve společnosti, vyrovnání se jiným. Ale dlouhodobé uspokojení z takových věcí vážně nepřichází. Vyčerpání na exotické dovolené a ztráta nadšení se dostaví velmi brzo. Naopak skutečnou podstatou dlouhodobého štěstí je nezištnost a ochrana slabších. Takto příroda nadělila magickou sílu všemu živému - sdílené štěstí je dvojnásobným štěstím.

Věřit a mít naději

Očekáváte něco, co vás udělá šťastným? Jistě, máte na to právo. Ale musíte věřit a mít naději. Jedině v těchto dvou věcech je schovaná moc myšlenek a přesvědčení. Navíc pozitivita napomáhá k lepšímu pojetí současné reality. Je to stejné, jako dostih. Překážková dráha je plná nástrah a je třeba věřit v její překonání a dosažení cíle. Dosažení štěstí.

Lidé, kteří si užívají přítomnosti, jsou prý v životě spokojenější.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář