5 Důvodů, proč nejste bohatí

Foto: Unsplash

5 Důvodů, proč nejste bohatí

V dnešní době se spousta lidí honí za penězi. Spousta lidí má ale problémy s placením účtů. Zde je tedy 5 důvodů, proč nejste bohatí.

1. Víte co si koupíte, ještě předtím, než dostanete peníze.

Možná si myslíte, že se vás to netýká a pochybujete, že existují takový lidé. Bohužel toto je běžná praxe, lidé velice často kupují věci na splátky. I když tyto věci nutně nepotřebují (například nová televize). Často se stává, že lidé už dopředu vědí, za co utratí jejich další výplatu.

Mnozí jdou u svého bankovního účtu do mínusu. Neuvědomují si, že díky poplatkům, by bylo lepší počkat měsíc na výplatu a pak si něco koupit nebo si nic nekupovat. Mnoho lidí například kupují oblečení do dluhu. Oblečení, které k ničemu nutně nepotřebují.

2. Vše chcete hned teď

Když se díváte po práci, většinou vás zajímá jen jedna věc. Nástupní plat. To může být jeden z důvodů proč nejste bohatí. Je mnohem lepší se dívat na práci pohledem "co nového se v této práci naučím". Čím více se naučíte, tím lepší plat budete v budoucnu mít.

Pokud budete dělat práci, kde se nic nového nenaučíte a budete ji dělat jen kvůli tomu, že máte o pár tisíc lepší plat. Počítejte s tím, že během pár let se to obrátí proti vám. To samé platí se vzděláním, pár let na vysoké škole se vám v budoucnu může vyplatit. Samozřejmě taky záleží na oboru, který studujete.

3. Máte problémové účty a půjčky

Každý to zná, mobilní telefon na splátky, auto na splátky, dovolená na splátky tak bych mohl pokračovat dále. Existuje pravidlo, které tvrdí, že bychom měli utratit maximálně 40% z našeho příjmu. Přes 40% byste se nikdy neměli dostat. Nekupujte tedy nic, co si nemůžete dovolit.

Je lepší následovat váš plat, když se zvýší, můžete utratit více. Rozhodně není dobře, když si koupíte nové auto na splátky jen proto, abyste udělali dobrý dojem na kamarády. Následně, než auto splatíte, musíte jíst polévky z pytlíku, protože jste neudělali uvážené rozhodnutí.

4. Slevy

Jste jedni z těch, kteří se v obchodu neustále dívají po slevách? Pokud ano, může to být důvod proč nejste bohatí. Bohatá osoba, je ochotna zaplatit plnou částku za jakýkoliv produkt. Proč? Protože ví jak moc důležitá je správná cena produktu.

Další příklad, který je pravděpodobně lepší. Znáte někoho, kdo nechává spolupracovníky pracovat za něj? Nemyslím, teď někoho kdo řídí firmu a říká zaměstnancům co mají dělat. Myslím někoho kdo se snaží rovnocenným spolupracovníkům rozdělovat práci, kterou má on sám udělat. To znamená, že osoba je líná, což nikdy není dobrý znak.

5. Dojíždění

Pokud do práce nebo do školy dojíždíte každý den, pravděpodobně vám nedochází, kolik času strávíte dojížděním. Určitě znáte výraz čas jsou peníze. Pokud každý den strávíte 2 hodiny dojížděním do práce a z práce. Každý týden strávíte 10 hodin dojížděním do práce, to je čtvrtina vaší pracovní doby.

Proto, je lepší pronajmout byt blíže místu kde pracujete. Samozřejmě, vždy to není možné. Pokud tedy nemůžete urychlit vaši dopravu, snažte se čas strávený dojížděním efektivně využít. Čtěte nebo se učte anglicky.

Zdroj: unsplash.com

Podobné články

2 Komentářů

Radim

Radim

před 3 roky

Čtu tento članek podrobně a dvakrát,tyto požadavky všechny splnuji,ale ja mam problém se zdravím které mi braní pracovat a přitom bych rád pracoval a dostal se mezi lidi.Mam široký vidění na svět od administrativu po zdravotní sestru či zamečnika.A vidím v každé práci pozitiv

Reply
Radim

Radim

před 3 roky

Čtu tento članek podrobně a dvakrát,tyto požadavky všechny splnuji,ale ja mam problém se zdravím které mi braní pracovat a přitom bych rád pracoval a dostal se mezi lidi.Mam široký vidění na svět od administrativu po zdravotní sestru či zamečnika.A vidím v každé práci pozitiv

Reply

Napište komentář