10 Znaků: Jste chytřejší než ostatní?

Foto: Unsplash

10 Znaků: Jste chytřejší než ostatní?

Je možné, že jste chytřejší než ostatní a vůbec si to neuvědomujete. Jak to zjistit? Jednoduše, v tomto článku najdete 10 věcí, které značí, že jste chytřejší než ostatní.

1. Nikdy nemáte uklizeno

Máte na stole pořád uklizeno? Většina lidí si myslí, že inteligence a organizace jdou ruku v ruce. To ale není pravda. Organizace Vám může pomoci být efektivnější. Studie z roku 2013, ale ukázala, že lidé, kteří mají kolem sebe nepořádek jsou kreativnější. Tito lidé také dokáží přemýšlet "outside the box", což je dnes jedna z nejžádanějších vlastností.

Možná tedy žijete v nepořádku, podle studií jste ale nadprůměrně inteligentní.

2. Zjednodušení komplexních věcí

Pokud dokážete velice složité věci zjednodušit a vysvětlit je úplnému laikovi. Pravděpodobně jste chytřejší než si myslíte. Vysoce inteligentní lidé jsou nejlepší učitelé, protože dokáží rozložit velice komplexní témata a přehledně je vysvětlit. Pokud dokážete z tématu vypíchnout nejpodstatnější části a vysvětlit je, znamená to, že danému tématu opravdu rozumíte.

Inteligentní lidé mají schopnost rozdělit velice složité nápady na malé kousky. Tyto malé kousky jsou jednoduché jak na vysvětlení tak na pochopení.

3. Samomluva

Pokud si někdy všimnete, že například při práci, mluvíte sami ze sebou. Počítá se i takové to kdy jen "pobrukujete" a neříkáte žádná slova. Může to být znak toho, že jste inteligentní.

Toto chování vlastně podporuje růst určitých částí Vašeho mozku. Jakých částí se to týká? Především očí, lidé, kteří si "pobrukují" mají lepší výsledky při testování zraku. To ale není vše, samomluva a "pobrukování" také podporují paměť. Lidé mají zlepšenou schopnost zapamatování slov a celkově zlepšenou práci s pamětí. Okolí se možná může zdát, že jste naprosto šílení. V tomto případě je opak pravdou.

4. Rozumíte více jazykům?

Tento nadpis může být trochu zavádějící. Nemusíte nutně rozumět více jazykům abyste byli inteligentní. Studie z roku 2014 testovala, zda souvisí inteligence se schopností čtení u dětí ve školce. Studie testovala přes 2000 dětí a přišla se zajímavými závěry. Děti nebyli inteligentní protože uměli dřívě číst nebo protože se rychleji učili.

Děti byli inteligentnější protože byli vystaveni více jazykům, studie dokázaly, že děti potřebují neustálou možnost učení se novým věcem. Tato studie také dokázala, že konzistentní vystavení cizím jazykům v dětství může zvýšit Vaši inteligenci.

5. Nepodstatné detaily

Chytří lidé často nedokáží jednoduše odpovědět na jednoduchou otázku. Pokud se například kamarád zeptá co jsem v pátek dělal. Nedokážu mu jednoduše odpovědět a jsem schopný mluvit 20 minut. Proč tomu tak je?

Chytří lidé se dívají na věci jinak. Přemýšlí a uvažují nad věcmi, které by normální lidi ani nenapadly. Také se snaží podat co nejpřesnější odpověd.

6. Rádi se hádáte?

Spousta vysoce inteligentních lidí se rádo hádá. Není to ale úplě typická hádka, kterou pravděpodobně znáte. Kdy ani jedna strana neposlouchá druhou a obě na sebe neustále křičí. Inteligentní člověk nemá zapotřebí na někoho křičet. Inteligentní člověk si rád rozšiřuje obzory a ideální prostředek pro zjištění nových faktů je hádka.

Hádka Vás navíc naučí mít více pohledů na věc. Inteligentní člověk se díky ní dokáže vžít do kůže jiných. Také se dokáže dívat na věc z různých úhlů pohledu. Což normální člověk většinou nedokáže.

7. Nejstarší dítě je nejchytřejší?

Už několik desetiletí, existuje mýtus, že nejstarší dítě je nejchytřejší. Je to ale pravda? První vědec, který s tímto nápadem přišel byl Sir Francis Galton. Galton byl Anglický matematik a vynálezce, při jeho výzkumu, přišel na to, že většina politiků jsou nejstarší dítě. Z toho si vyvodil, že musí existovat nějaký vztah mezi pořadím narození dítěte a inteligencí. Tato teorie byla několikrát testována. Každý test byl úspěšný a prokázal, že je teorie pravdivá.

Byl tu ale jeden problém, nikdo nemohl přijít na to proč. Tuto otázku se snažila zodpovědět studie z roku 2006. V této studii vědci porovnaly skóre z IQ testů více než 250 000 lidí. Ukázalo se, že inteligence nezávisí na pořadí narození dítěte. Existovala spousta příkladů mladších sourozenců, kteří měli lepší výsledky než starší.

8. Originální řešení problémů

Pokud máte vysokou inteligenci pravděpodobně Vás nebaví pracovat a přemýšlet nad neinovativními nápady. Máte neustálou potřebu zlepšovat se a posouvat hranice. Nezáleží v jakém oboru se pohybujete. Snažíte se poskytnout originální řešení problému.

Inteligentní člověk neustále hledá něco co by mohl zlepšit. Jakmile něco takového najde, přemýšlí nad originálním a efektivním řešení. Často se taky pozastavuje nad věcmi, které už existují a snaží se vymyslet lepší řešení. Zatímco normální člověk považuje věci které fungují za dokonalé a necítí potřebu je měnit a vylepšovat.

9. Spojování faktů

Stalo se Vám někdy, že si v hlavě spojíte věci, které spolu vlastně původně vůbec nesouvisely? Tohle je velice běžné pro inteligentní lidi.

Inteligentní člověk si uvědomuje, že je všechno propojené. Každá akce má nějakou reakci a inteligentní člověk si to uvědomuje. Snaží se tedy v hlavě spojit fakta a na zákaldě spojení vyvodí nová fakta.

10. Studená sprcha

Vědci ukázaly, že když se sprchujete studenou vodou, může to zlepšit Vaše kognitivní vnímání. Sprchování studenou vodou má spoustu benefitů, zlepší Vám imunitní systém, zmírní stress, který pociťujete a dokonce dokáže uvolnit Vaše svaly.

Většina chytrých lidí se sprchuje studenou vodou. Není to jen z výše uvedených důvodů. Jaké jsou tedy další benefity? Sprchování ve studené vodě je nepříjemné, dát hlavu pod proud ledové vody chce kuráž. Díky tomu jste více odvážní a sebevědomí ve zbytku dne.

Zdroj: unsplash.com

Podobné články

3 Komentářů

Sarasochova

Sarasochova

před 3 roky

Je ro nejlepsi obzlast to o ty inteligenci z 90%jsem inteligentní

Reply
---

---

před 2 roky

Psaní I/Y:
https://www.wattpad.com/699859015-psan%C3%AD-i-y-pom%C5%AFcka-ti-ty

Reply
Bohumila

Bohumila

před 10 měsíce

Bod 4 - samá hrubka - děti byly!!!!!!!

Reply

Napište komentář